Antonín Mánes
(1784 - 1843)

Gotický Sázavský klášter

akvarel na papíře

1816

v 18, 5 ✕ š 25 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

#210514

Au 986/1000,1978

Druidské symboly
kombinovaná technika na malířské desce,1965
v 77 ✕ š 30 cm

mírná krakeláž

Chrám sv. Mikuláše v noci
olej na kartonu
v 99 ✕ š 69 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Po koupeli
v 28, 5 ✕ š 20, 5 cm

Magnolie
suchá jehla na papíře,1996
v 35, 5 ✕ š 28 cm

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, 47/100

Tanec
barevný lept na papíře,1989
v 31 ✕ š 49 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 93/130

Symbolika měsíce
olej na plátně,1969
v 99 ✕ š 68, 5 cm

Thamar
olovo, cín, zlato,1992
v 29, 5 ✕ š 20, 5 cm

Provenience: bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | reliéf

Herákleion - Kréta
kombinovaná technika na papíře,1957 - 1958
v 20, 5 ✕ š 26, 5 cm
Signatura: vpravo dole s věnováním

Tři barvy ovoce
voskový pastel na papíře,1968
v 16 ✕ š 21 cm
Signatura: vlevo a vpravo dole

Provenience: sbírka významného českého chirurga (dar od autora), konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Karlem Srpem | rámováno, pasparta, zaskleno, Přiloženo potvrzení autenticity

Viděl jsem třetí nebe III
barevná litografie,1993
v 70, 5 ✕ š 55, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno, 87/100

Portrét malíře Karla Vysušila
olej na plátně
v 62, 5 ✕ š 51 cm

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | rámováno

Portrét muže
olej na dřevě
v 49, 5 ✕ š 34, 5 cm

olej na plátně, fixováno na kartonu
v 51 ✕ š 61 cm

Krystal
suchá jehla na papíře,1964
v 13, 5 ✕ š 9 cm

nerámováno, zažloutlé skvrny

Vyšehrad
v 18 ✕ š 25 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, papír mírně poškozen

Z Malé Strany
kombinovaná technika na papíře,1935
v 26 ✕ š 32 cm

rámováno, zaskleno, papír mírně poškozen

Ex libris Marie Stará
litografie, 1987
v 19 ✕ š 9 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Poslední večeře
olej na plátně,1981 - 82
v 60 ✕ š 45 cm
Signatura: vpravo dole, na zadní straně přípis autora

Hluboký spánek
olej na plátně,1975
v 80 ✕ š 65 cm