Aukce říjen 2021 (č. 3)

19. – 21. 10. 2021   |   Vydraženo za: 9 601 800 Kč

Muž s dýmkou
akvarel, běloba na papíře
v 20 ✕ š 18 cm

Akvarelová ilustrace obálky ke knize "Betsy a císař"
akvarel na papíře,2005
v 31 ✕ š 19 cm
Signatura: nesignováno, na zadní straně autorské razítko

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | Publikováno: Kniha Statony Rabinové z roku 2004 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Zpívající šíp
kvaš, běloba na papíře,1935
v 16, 5 ✕ š 15, 5 cm

Provenience: přiloženo věnování od autora | Publikováno: Torry Gredsted, nakladatelství Toužimský&Moravec | nerámováno

Akvarelová ilustrace obálky ke knize "Komorník v podezření"
akvarel na papíře,2013
v 20 ✕ š 14 cm

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | Publikováno: Kniha P. G. Wodehouse z roku 1968, vydání z roku 2013 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Tři barvy ovoce
voskový pastel na papíře,1968
v 16 ✕ š 21 cm
Signatura: vlevo a vpravo dole

Provenience: sbírka významného českého chirurga (dar od autora), konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Karlem Srpem | rámováno, pasparta, zaskleno, Přiloženo potvrzení autenticity

Vzducholoď
kombinovaná technika na papíře,1940
v 8, 5 ✕ š 18, 5 cm

kombinovaná technika na papíře,1969
v 38 ✕ š 55 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, mírně poškozeno

U Pauů, M. M. Taylor
kvaš, běloba na papíře,1925
v 35 ✕ š 27 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: nakladatelství Česká grafická unie, Praha 1925 | nerámováno

Dáma v klobouku
uhel na papíře
v 54 ✕ š 32 cm

rámováno,

Ilustrace z knihy E. S. Vráze "U králů temné pevniny"
v 35 ✕ š 26 cm

nerámováno, volně loženo

"Čí je robě", Širým světem
tuš, běloba na papíře,1925-26
v 35, 5 ✕ š 27, 5 cm

Publikováno: časopis Širým světem, č. 7-8, ročník 3. | nerámováno, volně loženo

Herákleion - Kréta
kombinovaná technika na papíře,1957 - 1958
v 20, 5 ✕ š 26, 5 cm
Signatura: vpravo dole s věnováním