Bratrstvo kočičí pracky zahlédlo Rychlé šípy

akvarel, tuš na papíře

2021

v 40 ✕ š 55 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

#221774

Lípy v Ungeltu
olej na plátně,1997
v 75 ✕ š 55 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora, z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen

Kousek nebe
koláž, akryl na plátně,2013
v 58,5 ✕ š 44 cm

Provenience: vpravo dole přípis autora | rámováno, zaskleno

Žena spící v křesle
suchá jehla s akvatintou,1935
v 23,2 ✕ š 16,8 cm

Menachem Mendl agentem
tuš na papíře,1960
v 21,5 ✕ š 13,5 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: Šolom Alejchem: Smolař Menachem Mendl (viz fotografie) | nerámováno, pasparta, posouzeno autorem monografie Kamila Lhotáka a znalcem jeho díla Liborem Šteffkem

Ateliér v noci
olej na sololitu,1990
v 60,5 ✕ š 91 cm

Na kubánském pobřeží
olej na sololitu,2001
v 50 ✕ š 39 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Tisková matrice - Jákobův žebřík
měď, dřevo,1990
v 14 ✕ š 11 cm

Provenience: získáno z rodiny autora, v dolní části věnování od autora | mírně poškozeno, posouzeno Markétou Jírovou

lept, perforace,1984
v 14,5 ✕ š 9 cm

nerámováno, volně loženo, 13/70

Loď bláznů
v 39,5 ✕ š 29,5 cm

nerámováno, volně loženo, 8/69

Žena v krajině
cín, zlato
v 34,5 ✕ š 34,5 cm

Náčrt k rodinnému portrétu
olej na kartonu
v 50 ✕ š 36 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno

Venkovská chalupa se seníkem
akvarel na papíře,1944
v 30 ✕ š 59 cm
Signatura: vzadu na slepém rámu

Provenience: přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, rám mírně poškozen

Puklý lusk
olej na sololitu
v 26 ✕ š 22,5 cm
Signatura: nečitelně signováno vlevo dole

Au 986/1000,1929
Ø 19, 75 mm / 3, 49 g

mírně poškozeno

Vídeň
olej na plátně,1993
v 50 ✕ š 60 cm

rámováno

tuš, pastel na papíře,1962
v 17,5 ✕ š 13 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

3 x Ex libris
barevná litografie
v 13,5 ✕ š 8 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Melancholické děvče
v 40 cm

mírně poškozeno

Jaro zvolna přichází na Finské ostrovy
akryl na plátně, fixováno na překližce,2004
v 30 ✕ š 38 cm

Zdatní chlapci
kvaš, běloba na papíře,1944
v 25 ✕ š 40,5 cm

Publikováno: Vopravil, J.S. - Prošek, F.: Zdatní chlapci, 1944 | nerámováno, volně loženo, ilustrace z knihy Zdatní chlapci (http://www.daildeli.cz/novak40d5.html)