Adolf Born
(1930 - 2016)

Ilustrace obálky knihy Klub starých mládenců

akvarel, tuš na papíře

v 22 ✕ š 15 cm

Signatura: na zadní straně autorské razítko

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem
Jedná se o návrh obálky knihy Klub starých mládenců od P. G. Wodehouse, kterou vydalo nakladatelství Vyšehrad.

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora

#210718

akvarel na papíře
v 60, 5 ✕ š 37, 5 cm

rámováno, papír mírně poškozen, zaskleno

Čerstvý sníh
olej, pastel a tužka na papíře,1944
v 53 ✕ š 59 cm

Publikováno: Oldřich Blažíček (1887 - 1953) Život a dílo, Soupis díla | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Nábřeží k ránu (Kampa)
olej na plátně,1939
v 23 ✕ š 31, 5 cm

Pstruzi (Z Doubravky)
olej na plátně,1994
v 49 ✕ š 69 cm

olej na plátně,1937
v 81 ✕ š 68, 5 cm
Signatura: nečitelně vpravo nahoře

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Au 900/1000,1896
Ø 19 mm / 3, 38 g

mírně poškozeno, František Josef I.

Dukát 1915
Ø 20 mm / 3, 49 g

Dům, mrak, kůň
olej na plátně,2001
v 55 ✕ š 50 cm

Mísa
keramika,2. pol. 20. století
v 28 cm ✕ Ø 38 cm

Provenience: z pozůstalosti autora

Paganini
tempera na papíře,1966
v 49, 5 ✕ š 37, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Podvečerní krajina
olej na plátně
v 50 ✕ š 70 cm

rámováno, malba poškozena, místy krakeláž

Na okraji
olej na sololitu,1978
v 102 ✕ š 85 cm

Provenience: přiloženo posouzení Zdenka Primuse | rámováno

Portrét Matěje Blechy
olej na plátně,1914
v 120 ✕ š 85 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Portrét Milady Blechové
olej na plátně,Praha 1914
v 120 ✕ š 85 cm
Signatura: signováno vlevo dole

rámováno, rám mírně poškozen

Svatý Salvátor
sádra,1905
v 36, 5 ✕ š 29 cm

sádrový odlitek

Strom
kombinovaná technika na papíře,1952
v 27, 5 ✕ š 20, 5 cm

rámováno, zaskleno

Pražské střechy
olej na plátně
v 47, 5 ✕ š 69 cm

ramováno, rám mírně poškozen

Tanec dětí
olej na plátně,1935
v 65, 5 ✕ š 59 cm

Vystavováno: Matáčova výstavní síň v Praze - autorská výstava J. Jičínského 2. - 14. dubna 1944, kat. č. 17 | rámováno, rám mírně poškozen

Nákladní loď
tempera na papíře,1969
v 38 ✕ š 57 cm

Jezdec
kresba na papíře,1902
v 20, 5 ✕ š 15 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno