Bohuslav Reynek
(1892 - 1971)

Snímání z kříže

v 24 ✕ š 16 cm

nerámováno, volně loženo.
Dílo konzultovala paní Annick Auzimour (autorka nejširší databáze Reynkova díla), která potvrdila, že je tato grafika jediný dosud známý otisk. Dílo bude zařazeno do jejího katalogu.

Provenience: Mimořádné dílo, které se doposud neobjevilo na trhu. Posouzeno vnučkou autora Veronikou Reynkovou (potvrdila, že má ve své sbírce originální destičku, ze které bylo vytištěno) a odborně konzultováno galerií Zdeněk Sklenář. Přiložen znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy

#210610

Au 900/1000,1893
Ø 21 mm / 6, 775 g

mírně poškozeno, František Josef I.

Tanec dětí
olej na plátně,1935
v 65, 5 ✕ š 59 cm

Vystavováno: Matáčova výstavní síň v Praze - autorská výstava J. Jičínského 2. - 14. dubna 1944, kat. č. 17 | rámováno, rám mírně poškozen

Au 900/1000,1817
Ø 21, 1 mm / 6, 44 g

poškozeno, Louis XVIII.

Au 900/1000,1875
Ø 21, 2 mm / 6, 43 g

mírně poškozeno

olej na kartonu
v 39 ✕ š 31, 5 cm

rámováno

v 45 ✕ š 60 cm

rámováno, zaskleno

Au 900/1000,1908
Ø 19 mm / 3, 38 g

mírně poškozeno, rýhy

Podvečer v Leštince
olej na plátně,1923
v 111 ✕ š 120 cm

rámováno, rám mírně poškozen, malba poškozena

Cestou z pole
v 24 ✕ š 16 cm
Signatura: vpravo dole s věnováním

Provenience: věnováno Lad. Clementisovi (slovenský ministr zahraničí popravený komunistickým režimem v roce 1952) | Vystavováno: na zadní straně štítek "Národní galerie Z 5151" | rámováno, rám a papír mírně poškozený, zaskleno

Zahradní slavnost
olej na plátně
v 58 ✕ š 70 cm

rámováno, rám mírně poškozen

V ateliéru
olej na plátně,1972
v 105 ✕ š 82 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Červánky
tempera na papíře,1958
v 38 ✕ š 55 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Au 900/1000,1892
Ø 19 mm / 3, 38 g

mírně poškozeno

Česká vesnice
olej na kartonu
v 35 ✕ š 50 cm

V chlévě
olej na plátně
v 63, 5 ✕ š 91, 5 cm

rámováno, rám malba mírně poškozeny

Zámek
v 41 ✕ š 34, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Nákladní přívoz na řece
tempera na papíře,1981
v 34 ✕ š 52 cm

Žena s mrkví
kombinovaná technika na papíře,1928
v 21 ✕ š 15, 5 cm

rámováno, zaskleno

Dukát 1788
Au 900/1000,1788
Ø 29, 1 mm / 11, 11 g

mírně poškozeno, Josef II. (1780 - 1790)

Paganini
tempera na papíře,1966
v 49, 5 ✕ š 37, 5 cm