Alois Bílek

(1887 - 1961)

Narodil se 15. června 1887 ve Slupích u Tábora a zemřel 18. ledna 1961 v Praze. Byl to český akademický malíř a grafik. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Maxmiliána Pirnera a jeho směřování značně ovlivnila tvorba mladých umělců, kteří založili skupinu Osma. V roce 1913 odjel díky Hlávkově stipendiu do Paříže, kde zůstal do roku 1928, účastnil se zde řady výstav. Po setkání s Františkem Kupkou se věnoval abstraktní malbě. Po roce 1914 se však vracel zpět k realistickému zobrazení.

olej na plátně
v 65 ✕ š 54 cm

rámováno

Dívky
olej na překližce,1935
v 82 ✕ š 62 cm
Signatura: vpravo uprostřed

rám a malba mírně poškozeny

v 63 ✕ š 48 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno