Milan Knížák

(* 1940)

Narodil se 19. dubna 1940 v Plzni. Je český výtvarník, hudebník a performer, člen mezinárodního hnutí Fluxus. V letech 1990–1997 působil jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze, od roku 1999 do května 2011 jako ředitel Národní galerie v Praze. V letech 1989–2015 byl vedoucím Ateliéru intermediální tvorby na Akademii výtvarných umění. Jeho aktivity zahrnují akce, výtvarné umění, architekturu, design, módu, básně, fotografie a hudbu.

Náhrdelník
kov,1969
v 38, 5 ✕ š 29, 5 cm
Signatura: uprostřed nůžek monogram MK

Provenience: náhrdelník je otištěn v manuskriptu ke Knížákově knize Fashion, kde jej popisuje jako praktický šperk | Publikováno: leták VICE-Versand nabízející multiply | Vystavováno: společně s papírem na výstavě Die Kunst zu sammeln v Kunst Palast Düsseldorf v roce 2007 | papír zřejmě ze série Der Körner-Prozess (Proces pro tělo) vznikající mezi lety 1982 a 1985

Zničená hudba
sklo, vinylová deska,1963 - 79
v 33 ✕ š 33 cm

zaskleno

Náušnice
koláž,1963 - 79
v 47 ✕ š 32, 5 cm

rámováno, zaskleno

Židle
olej na papíře,1982
v 67 ✕ š 49 cm

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

olej na papíře,1985
v 62 ✕ š 44 cm

rámováno, pasparta, zaskleno