Olbram Zoubek

(1926 - 2017)

V roce 1996 byl oceněn státním vyznamenáním Medailí Za zásluhy I. stupně.

Žena, která se odevzdává
bronz,1980
v 166 cm

Mariánka
cement, barva, zlaceno,1994
v 248 cm
Signatura: neznačeno

Provenience: kladně posouzeno Nadačním fondem Kmentová Zoubek, certifikát bude dodatečně přiložen | autor vytvořil plastiku pro hotel Butterfly v Mariánských Lázních, vzhledem k velikosti je možné ji vidět pouze po předchozí telefonické domluvě (601 344 355), mírně poškozeno

Libuše
olovo, cín, zlato,1998
v 72 cm

Strážkyně vod, (Busta víly)
bronz,1980
v 92 cm

Provenience: bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | Publikováno: Kapusta 479 | studie plastiky, velká socha se nachází v Městském divadle v Prostějově

Povzbuzení
olovo, zlato,1996
v 64, 5 cm

Jezerní panna
bronz,2003
v 70, 5 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová, dílo získáno současným majitelem přímo od autora

Ifigenie
v 58, 5 cm

Vítejte 2
olovo, cín, zlato,1996
v 63 cm

Kúros
v 61 cm

Orantka
bronz, zlato,1996
v 67, 5 cm

Provenience: bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek, varianta sochy pro Nadaci Olgy Havlové - Cena Olgy Havlové

Zvídavost (Múza)
olovo, cín, zlato,1994
v 65 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek, z pozůstalosti hudebního skladatele, zpěváka a dirigenta Petra Hapky

Duše vztažená
bronz,1999
v 64 cm