Viktor Stretti

(1878 - 1957)

Viktor Stretti se narodil 7. dubna 1878, v Plasích a zemřel 3. března 1957 v Praze. Byl českým grafikem, malířem a ilustrátorem. Pocházel z italské rodiny usazené v Čechách. Studoval na Akademii výtvarných umění u Františka Ženíška a v Mnichově, kde se naučil pracovat v technice leptu. Od roku 1902 byl asistentem na Uměleckoprůmyslové škole. A od roku 1907 patřil k prvním členům Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Známé jsou jeho pohledy na Prahu, ale také exotické motivy, kterým se věnoval na cestách.

Maltézské náměstí v zimě
olej na plátně
v 36, 5 ✕ š 47 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Portofino
olej na kartonu,1904
v 25 ✕ š 38 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Dáma s kočkou
barevný lept na papíře,1905
v 23 ✕ š 21,5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

pastel na papíře,1917
v 65 ✕ š 51 cm

rámováno, zaskleno matným sklem

Konvolut 5 litografií
litografie
v 50 ✕ š 38 cm
Havelský trh
lept na papíře,1901
v 38 ✕ š 35, 5 cm
Signatura: značeno v tisku vpravo dole