Kamil Lhoták
(1912 - 1990)

Karel Sýs: Ze života balónu

1982

v 15,5 ✕ š 11 cm

volně loženo, ilustrační grafika k básni Karla Sýse

#221033

2 x ilustrace (Vtip - Mladý Svět)
tuš na papíře,1980
v 19, 5 ✕ š 27 cm
Signatura: vpravo a vlevo dole

barevná litografie
v 46 ✕ š 37 cm

rámováno, zaskleno, číslo tisku 229/500

Černo-bílá struktura
serigrafie,1971
v 58, 5 ✕ š 58, 5 cm

kombinovaná technika na papíře,1950
v 25 ✕ š 26,5 cm

nerámováno, papír mírně poškozen

Notre Dame v Paříži
olej na plátně,1947
v 48 ✕ š 57 cm

Melancholie
tužka na papíře,1963
v 15, 5 ✕ š 10, 5 cm

Lásenický rybník (V.)
olej na plátně,1886
v 49 ✕ š 62 cm

Velká facka
slitina kovů, dřevo, šroub
v 10 ✕ š 31,5 ✕ h 26 cm
Signatura: spodní strana
Mělník
olej na plátně,1960
v 100 ✕ š 140 cm

rámováno

Před koupelí
v 51,5 ✕ š 22 ✕ h 27 cm
Signatura: značeno na pravém boku
Továrna
olej na plátně
v 80 ✕ š 130 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Fantastická krajina
lept na papíře,1971
v 28 ✕ š 44 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 2/20

Vlastislav
olej na plátně,1930
v 72 ✕ š 100 cm

Eva II
cín, olovo, zlato
v 14, 5 ✕ š 16, 5 cm

Ležící
perokresba na papíře
v 30 ✕ š 42 cm

volně loženo

Velký duch
olej na plátně,1982
v 160 ✕ š 200 cm

Provenience: sbírka Agency for Modern Artist, Düsseldorf s č. 69, sbírka Horst P. Wichmann | Vystavováno: Galleria d'arte moderna, Bologne, 1982 - 1983 | nerámováno Autor dílo namaloval po svých cestách na jih USA v 80. letech, kdy pobýval v Novém Mexiku u indiánského kmene Navajos.

Ležící
tuš na papíře,1925
v 29 ✕ š 46, 5 cm

Námluvy
v 38 ✕ š 34 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno

Modlitba
v 33 ✕ š 23,5 cm

volně ložno, číslo tisku 21/200

Pijáci
olej na plátně
v 100 ✕ š 130 cm

Provenience: restituce z NG | Publikováno: Katalog výstavy z roku 1948: Souborná výstava obrazů Josefa Multruse (Jednota umělců výtvarných v Praze) | rámováno, rám mírně poškozen