Zdeněk Burian
(1905 - 1981)

Podivná společnost

1936

v 36 ✕ š 50,5 cm

rámováno, zaskleno, ilustrace k E. P. Oppenheim: Podivná společnost

Publikováno: časopis Ozvěny, roč. 3., čísla 1 - 12

#221077

Snídaně
olej na plátně
v 70, 5 ✕ š 48 cm

rámováno

Stráň s oblaky
olej na sololitu,1976
v 36 ✕ š 45, 5 cm

rámováno

Sám sobě nepřítelem
suchá jehla,1967
v 49 ✕ š 64 cm

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, 2/16

Svítání
olej na kartonu
v 24 ✕ š 35 cm

Vystavováno: Vystaveno na výstavě výtvarných umělců v Praze | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

lept na papíře,1948
v 10 ✕ š 15 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Cypřiše u vody
olej na plátně
v 58 ✕ š 46 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

v 34 ✕ š 99 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Stavařka Máňa L.
olej na plátně,1959
v 43 ✕ š 55 cm

rámováno

Uncle Sam
tuš na papíře,1928 - 1929
v 35 ✕ š 20 cm

Publikováno: Širým světem, roč. 6 (1928 - 29), číslo 8 | nerámováno, volně loženo

Modlitba
v 33 ✕ š 23,5 cm

volně ložno, číslo tisku 21/200

Velký duch
olej na plátně,1982
v 160 ✕ š 200 cm

Provenience: sbírka Agency for Modern Artist, Düsseldorf s č. 69, sbírka Horst P. Wichmann | Vystavováno: Galleria d'arte moderna, Bologne, 1982 - 1983 | nerámováno Autor dílo namaloval po svých cestách na jih USA v 80. letech, kdy pobýval v Novém Mexiku u indiánského kmene Navajos.

Mount Rouge
barevná litografie,1963
v 36 ✕ š 50 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno, 7/200

O přestávce
olej na plátně,1920
v 120 ✕ š 75 cm

Zasněžená hrušovská cihelna
tempera na papíře,1933
v 28, 5 ✕ š 45 cm

Provenience: na zadní straně autorský štítek | pasparta, zaskleno

Pohled na Prahu
kaseinová malba na sololitu
v 40 ✕ š 55 cm
Signatura: nesignováno

olej na kartonu
v 28 ✕ š 37 cm

rám mírně poškozen

Zátiší se slunečnicí, dýní a kohoutem
olej na plátně,1957
v 92, 5 ✕ š 80 cm

Vjezd do Jeruzaléma
barevná litografie,1992
v 29 ✕ š 22 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Zimní krajina
olej na kartonu,1944
v 50 ✕ š 66 cm

Zimní krajina
olej na kartonu
v 55 ✕ š 68 cm

Vystavováno: Výstava ve Strakonicích v roce 1947, číslo katalogu 35 | rámováno, rám a malba mírně poškozeny