Zdeněk Burian
(1905 - 1981)

"Čí je robě", Širým světem

tuš , běloba na papíře

v 26 ✕ š 28 cm

nerámováno, volně loženo

Publikováno: časopis Širým světem, č. 8, ročník 4.

#210457

Druidské symboly
kombinovaná technika na malířské desce,1965
v 77 ✕ š 30 cm

mírná krakeláž

Chrám sv. Mikuláše v noci
olej na kartonu
v 99 ✕ š 69 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Po koupeli
v 28, 5 ✕ š 20, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Symbolika měsíce
olej na plátně,1969
v 99 ✕ š 68, 5 cm

Viděl jsem třetí nebe III
barevná litografie,1993
v 70, 5 ✕ š 55, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno, 87/100

Portrét malíře Karla Vysušila
olej na plátně
v 62, 5 ✕ š 51 cm

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | rámováno

Portrét muže
olej na dřevě
v 49, 5 ✕ š 34, 5 cm

Krystal
suchá jehla na papíře,1964
v 13, 5 ✕ š 9 cm

nerámováno, zažloutlé skvrny

Ex libris Marie Stará
litografie, 1987
v 19 ✕ š 9 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Hluboký spánek
olej na plátně,1975
v 80 ✕ š 65 cm

Stará Praha (Jankowsky ?)
olej na plátně
v 61, 5 ✕ š 49 cm

Komedie č. 13
suchá jehla, mezzotinta na papíře,1969
v 67, 5 ✕ š 51 cm

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Pour féliciter
lept, suchá jehla na papíře,1989
v 10 ✕ š 7, 7 cm

rámováno, zaskleno

Praní prádla
olej na plátně
v 35 ✕ š 50 cm

Konvolut 5 grafických listů (Jedličkův ústav)
suchá jehla,1945-1947

barevný lept na papíře,1973
v 61 ✕ š 43 cm
Signatura: signováno s věnováním vpravo dole

zaskleno, 2/60

Krajina před bouří
olej na kartonu
v 20 ✕ š 24 cm

rámováno

Kostelík
olej na plátně,1925
v 57 ✕ š 68 cm

Vystavováno: 1996 Galerie Art Praha, Staroměstské náměstí | rámováno

Akvarelová ilustrace obálky ke knize "Komorník v podezření"
akvarel na papíře,2013
v 20 ✕ š 14 cm
Signatura: nesignováno, na zadní straně autorské razítko

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | Publikováno: Kniha P. G. Wodehouse z roku 1968, vydání z roku 2013 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Jižní Afrika
tuš na papíře,1941
v 13 ✕ š 19 cm

rámováno, pasparta, zaskleno