Kamil Lhoták
(1912 - 1990)

V zoologické zahradě

1944

v 16, 5 ✕ š 24 cm

rámováno, zaskleno, rozměr včetně rámu 35, 5 x 43, 5 cm

Publikováno: V knize Kamil Lhoták: Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby, Praha 2015, Libor Šteffek, str. 51

#210431

Mene, mene, Tekel, ufarsin
lept na papíře,1966
v 28 ✕ š 24 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, mírně poškozeno

Magnolie
suchá jehla na papíře,1996
v 35, 5 ✕ š 28 cm

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, 47/100

Příprašek
olej na kartonu
v 40 ✕ š 52 cm
Signatura: vlevo dole s přípisem

rámováno

Herákleion - Kréta
kombinovaná technika na papíře,1957 - 1958
v 20, 5 ✕ š 26, 5 cm
Signatura: vpravo dole s věnováním

Pražská ulička
olej na plátně,20. léta 20. století
v 23, 5 ✕ š 19 cm

rámováno

Krystal
suchá jehla na papíře,1964
v 13, 5 ✕ š 9 cm

nerámováno, zažloutlé skvrny

Podzimní orba
akvarel na papíře,1957
v 30 ✕ š 41, 5 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | nerámováno, volně loženo, papír mírně poškozen

Podzim
v 20, 5 ✕ š 14, 5 cm

nerámováno, volně loženo

olej na plátně,1927
v 60, 5 ✕ š 90 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Čertík
pálená hlína, malováno
v 10, 5 ✕ š 12 cm
Večerní nálada
olej na kartonu
v 63 ✕ š 47 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, karton v horní části natržen cca 1 cm

Praní prádla
olej na plátně
v 35 ✕ š 50 cm

Ex libris Marie Stará
litografie, 1987
v 19 ✕ š 9 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Jarní krajina
olej na kartonu
v 18 ✕ š 25 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: ověření na zadní straně | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Přelet
olej na sololitu
v 60 ✕ š 55 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Budiž světlo
barevná litografie,1991
v 69, 5 ✕ š  54, 5 cm

rámováno, zaskleno, 55/100

Akvarelová ilustrace obálky ke knize "Komorník v podezření"
akvarel na papíře,2013
v 20 ✕ š 14 cm
Signatura: nesignováno, na zadní straně autorské razítko

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | Publikováno: Kniha P. G. Wodehouse z roku 1968, vydání z roku 2013 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Muž s dýmkou
akvarel, běloba na papíře
v 20 ✕ š 18 cm

6 x perokresba
tuš na papíře, tužka na papíře,1938
v 15 ✕ š 13 cm

Provenience: ze sbírky Johannese Urzidila, kritika umění a spisovatele, který byl Feiglovým přítelem | nerámováno, volně loženo, rozměry cca 11 x 10 cm až 20 x 14 cm

Sedící pes
v 13, 5 ✕ š 7, 5 cm
Signatura: značeno v tisku vlevo dole monogramem

nerámováno, pasparta