Výkop
keramika, malováno, glazováno,1978
v 12 cm

Provenience: současným majitelem získáno přímo od autora

Jákob
olovo, zlato,1992
v 15, 7 ✕ š 15, 7 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek

v 35 ✕ š 35 cm

Provenience: konzultováno s MgA. Jakubem Grecem, bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek

Ifigenie
v 58, 5 cm

Provenience: konzultováno s MgA. Jakubem Grecem, bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | mírně poškozeno

Kúros
v 61 cm

Herec
v 58 cm

Velká facka
slitina kovů, dřevo, šroub
v 10 ✕ š 31, 5 ✕ h 26 cm
Signatura: na spodní straně
Strom
patinovaný bronz,1968, odlita 2003
v 50 cm

Provenience: přiloženo autorské ověření o původu odlitku, odlito ve Slévárně Sovinec, Praha | 2/6

Orantka
bronz, zlato,1996
v 67, 5 cm

Provenience: bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek, varianta sochy pro Nadaci Olgy Havlové - Cena Olgy Havlové

Opice
v 26, 5 cm
Stojící pes boxer
bronz,1927
v 39, 5 ✕ š 46, 3 cm

Provenience: Boxer jménem Babekan-ben-Satan patřil autorovu velkému příteli a kolegovi E. Fillovi. Patří k dílům posledních měsíců autorova života.

Metafora I.
bronz,1965
v 70 cm
Signatura: neznačeno

Publikováno: v knize Eduard Ovčáček 1956 - 2006, str. 327