Karel Holan
(1893 - 1953)

Z Úvozu

olej na plátně, fixováno na dřevo

1943

v 78 ✕ š 100 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

#210203

Pláž na Baltu I
akryl na papíře
v 35, 5 ✕ š 94 cm

rámováno, zaskleno

sklo čiré a růžové
v 30, 5 cm
Koupání
pastel na papíře,1921
v 32, 5 ✕ š 33, 5 cm

rámováno, zaskleno antireflexním sklem

Stín
olej na plátně,1962
v 30 ✕ š 35 cm
Signatura: vlevo dole, na. zadní straně přípis autora

rám a malba mírně poškozeny, místy krakeláž

Sedící žena v červeném županu
olej na plátně,1934 - 1935
v 53 ✕ š 44 cm
Signatura: nesignováno, značeno na zadní straně, pozůstalostní razítko

Publikováno: A. V. Hrska 1890 - 1954, str. 170 | rámováno

Au 917/1000,1911
Ø 22 mm / 7, 98 g

poškozeno

Hokejisté
olej na kartonu,1946
v 33 ✕ š 46 cm

rámováno

Vzpomínky fantomu
suchá jehla na papíře,1948
v 10, 5 ✕ š 8, 5 cm

Provenience: Frontispis k Farguovým "Vzpomínkám fantomu" (ženská figura s křídly místo rukou a královskou korunou, ke knize Léon Paul Fargue: "Vzpomínky fantomu", vydal Klub krásné knihy) | Publikováno: V knize: "František Tichý, Grafické dílo" od Františka Dvořáka, na str. 128 | rámováno, pasparta, zaskleno

Baletka
olej na kartonu
v 24 ✕ š 32, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

v 21 ✕ š 18 cm
Signatura: Nesignováno, pozůstalostní razítko

Provenience: Z pozůstalosti Jana Preislera | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Ryba
v 4, 3 ✕ š 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, miniatura

Zavřené dveře
olej na sololitu,1964
v 80, 5 ✕ š 60, 5 cm

Provenience: na zadní straně štítek ze svazu výtvarných umělců | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Ilustrace z časopisu "Kvítko z čertovy zahrádky"
tuš, běloba na papíře,15. 1. 1928
v 7, 9 ✕ š 16 cm
Signatura: na zadní straně, autorské razítko

Provenience: bude přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Pavly Pečinkové, CSc. | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, roč. III, číslo 3

Více hlav, více rozumu
barevná litografie,1990
v 24, 5 ✕ š 17, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Au 900/1000,1908
Ø 19 mm / 3, 38 g

mírně poškozeno

Ø 39, 5 mm / 13, 96 g

mírně poškozeno

olej na kartonu
v 50 ✕ š 70 cm

olej na plátně
v 70 ✕ š 51 cm

Kyjovanka
olej na plátně
v 63 ✕ š 48 cm
Signatura: nesignováno, na zadní straně štítek autora

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | rámováno, rám mírně poškozen

Arab v Tangieru
barevný lept na papíře,1913
v 35, 5 ✕ š 44, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, č. 135