Aukce září 2021 (č. 2)

7. – 9. 9. 2021   |   Vydraženo za: 9 249 840 Kč

Snídaně u Tiffaniho
kombinovaná technika,12. 10. 2009
v 40 ✕ š 45 cm
Signatura: v zadní části

objekt

Veselý klaun
pálená hlína, glazováno, zlaceno
v 37 cm
autorská sádra,1965
v 30 cm
Signatura: v dolní části monogramem

Provenience: kladně posouzeno kunsthistorikem Zdenkem Primusem | mírně poškozeno, dřevěný podstavec

Čertík
v 15 cm
Signatura: neznačeno
dřevo,60. léta 20. století
v 38, 5 cm
Signatura: neznačeno

Provenience: z pozůstalosti člena skupiny Radar, novináře a přítele autora, Václava Kubíka | mírně poškozeno

Dívka s píšťalkou
dřevo,2. pol. 20. století
v 124 cm
Signatura: neznačeno

mírně poškozeno

Torzo
dřevo,1964-1965
v 100 cm
Signatura: neznačeno

Provenience: z pozůstalosti člena skupiny Radar, novináře a přítele autora, Václava Kubíka | Publikováno: Dílo je zmíněno v disertační práci Kateřiny Tučkové o Skupině Radar (Univerzita Karlova, 2014, str. 237)

Jan Žižka
bechyňská keramika
v 63, 5 ✕ š 60 cm

mírně poškozeno

Slunce
pálená hlína, glazováno,2. pol. 20. století
v 16 ✕ š 20 cm
Střelec
v 15, 5 ✕ š 15 cm