Jitka Kolínská
(1930 - 1992)

Sedící dítě

olej na plátně

1952

v 75 ✕ š 46 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, významná autorka, členka skupiny Máj 57

Provenience: na zadní straně přípis autorky

#221781

Tisková matrice - Jákobův žebřík
měď, dřevo,1990
v 14 ✕ š 11 cm

Provenience: získáno z rodiny autora, v dolní části věnování od autora | mírně poškozeno, posouzeno Markétou Jírovou

Dáma od houpaček
olej na sololitu,2000
v 40 ✕ š 49 cm

Káhira
olej na kartonu
v 40 ✕ š 35 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

kresba na dřevě
v 13,5 ✕ š 8,5 cm

nerámováno

Dobrodružství kadeta Keena
tuš na papíře,1972
v 10,5 ✕ š 28,5 cm

Ø 39 mm / 13, 96 g
Hradčany vpodvečer
barevný lept na papíře,1924
v 30 ✕ š 30,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, č. 68

Na kubánském pobřeží
olej na sololitu,2001
v 50 ✕ š 39 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

tempera na papíře,1961
v 17 ✕ š 15,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Interiér lesa
olej na kartonu,1957
v 50 ✕ š 40 cm

Vystavováno: na zadní straně štítek z výstavy, katalogové číslo 184 | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Kostel od mlýna
olej na kartonu,1910
v 25,5 ✕ š 31,5 cm
Signatura: nesignováno

Motýli
litografie,1951
v 37 ✕ š 26,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 26/50

Isaiáš, opus 33
linoryt, akvarel,1920
v 10 ✕ š 7 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Jákó (Maďarsko)
v 15,5 ✕ š 22,5 cm
Signatura: nesignováno

Sova
kvaš na papíře,1970
v 25 ✕ š 22 cm

rámováno

Představení
olej na plátně, fixováno na kartonu,1943
v 21 ✕ š 42 cm

Vystavováno: Mánes 1948 | rámováno

Sen noci svatojánské
barevná litografie
v 29 ✕ š 20 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Žena spící v křesle
suchá jehla s akvatintou,1935
v 23,2 ✕ š 16,8 cm

Peříčko
fotografie
v 17,5 ✕ š 23 cm

Provenience: osobní dar autora majitelům | pasparta, zaskleno

Rozhovor
olej na plátně
v 73 ✕ š 45 cm