Aukce březen 2022 (č. 5)

1. – 3. 3. 2022   |   Vydraženo za: 16 859 280 Kč

Titulní strana kalendáře
akvarel, tuš na papíře
v 24 ✕ š 24 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: od rodiny autora | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Melancholie
tužka na papíře,1963
v 15, 5 ✕ š 10, 5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, pasparta, zaskleno

Zakletá princezna - žebrák chce polovinu
akvarel na papíře
v 19, 5 ✕ š 23, 5 cm

Publikováno: na str. 286 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Podivná společnost
kvaš na papíře,1936
v 36 ✕ š 50,5 cm

Publikováno: časopis Ozvěny, roč. 3., čísla 1 - 12 | rámováno, zaskleno, ilustrace k E. P. Oppenheim: Podivná společnost

Případ
v 43, 5 ✕ š 29, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Stojící ženy
tuš na papíře,1925
v 42 ✕ š 28,5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, z významné pozůstalosti gynekologa MUDr. Jaroslava Sobotky | rámováno, zaskleno

Ležící
tuš na papíře,1925
v 29 ✕ š 46, 5 cm

Poseidon
v 13, 5 ✕ š 20, 5 cm

Kletba zlata
v 17, 5 ✕ š 24 cm

Publikováno: Běhounek, František: Kletba zlata, vydalo nakladatelství Albatros v roce 1977 | rámováno, pasparta

Balon
kombinovaná technika na papíře, koláž,1966
v 21 ✕ š 22 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Zápas
v 13 ✕ š 18 cm

rámováno, zaskleno

Musa v Paříži
v 19 ✕ š 15 cm

Publikováno: Širým světem IV. | nerámováno, volně loženo