Aukce březen 2022

1. – 3. 3. 2022   |   Vydraženo za: 16 859 280 Kč

Vejce
dráty, barva,1976
v 48 ✕ š 57 ✕ Ø 37 cm
Signatura: monogramem K. M. 76

Provenience: Osobní dar Karla Malicha významnému českému výtvarníkovi. Součástí položky je kniha s věnováním současnému majiteli. Přiložen písemný znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy

Lásenický rybník (V.)
olej na plátně,1886
v 49 ✕ š 62 cm

Jezerní panna
bronz,2003
v 70, 5 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová, dílo získáno současným majitelem přímo od autora

Ke zdi nářků
olej na plátně,1993 - 1999
v 50 ✕ š 60 cm

Provenience: na zadní straně přípis od autora | rámováno, obraz byl konzultován s dcerou Josefa Jíry, akademickou malířkou Markétou Jírovou

Přelet kanálu La Manche pražskými balónisty
olej na plátně,1976
v 110 ✕ š 75 cm

Provenience: na zadní straně prohlášení autora o darování obrazu Dr. Gottfriedu Kirchnerovi v roce 1979 | rámováno, rám mírně poškozen

Muž s koněm
olej na desce,1973
v 49, 5 ✕ š 67 cm

rámováno, obraz byl konzultován s dcerou Josefa Jíry, akademickou malířkou Markétou Jírovou

Klíčnice
olovo, cín, zlato,1994
v 60, 8 ✕ š 15, 5 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | 2 x reliéf

Krajina s řekou
olej na plátně,1895
v 30, 5 ✕ š 46 cm

Provenience: na zadní straně přípis autorky, přiložen písemný znalecký posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc. | rámováno, rám mírně poškozen, rentoaláž

olej na plátně,1926
v 73 ✕ š 60 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | Vystavováno: Vystaveno na výstavě Umělecké besedy v Obecním domě 10. 11. - 9. 12. 1934, číslo katalogu 49 | rámováno

olej na plátně
v 33 ✕ š 40 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: na zadní straně štítek autora, přiložen písemný znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno

Au 986/1000,1972

Velká Morava (5 Dukát, 3 Dukát, Dukát) Vyraženo 300 sad. Toto je číslo 75

Krajina s rybníkem
olej na plátně
v 69, 5 ✕ š 100 cm

rámováno