Adolf Born
(1930 - 2016)

Vysněný dům

akvarel, tuš na papíře

v 21 ✕ š 15 cm

Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Provenience: na zadní straně potvrzení o pravosti od dcery autora, Eriky Bornové

#222503

Jákob
olovo, zlato,1992
v 15, 7 ✕ š 15, 7 cm

Černé jezero II
olej na plátně,1901
v 80 ✕ š 100 cm

rámováno, rám mírně poškozen, místy krakeláž, restaurováno v roce 2001, namalované při letním pobytu na Šumavě v létě 1901

Odpolední procházka
akvarel na papíře,1961
v 20 ✕ š 32, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Síla
olej na plátně,1969
v 60 ✕ š 70 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno

Akty
akvarel na papíře,1987
v 29, 5 ✕ š 20, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Výkop
keramika, malováno, glazováno,1978
v 12 cm

Provenience: současným majitelem získáno přímo od autora | mírně poškozeno

Mamina II.
barevná litografie,2001
v 65 ✕ š 49 cm

zaskleno, 27/99

olej na plátně,1997
v 40, 5 ✕ š 40 cm

rámováno

barevná litografie,1977
v 47, 5 ✕ š 36, 5 cm

V ateliéru
lept na papíře,1938
v 10 ✕ š 15 cm

nerámováno, pasparta

Příběh potápěče
akryl na desce,1998
v 60 ✕ š 55 cm

rámováno

Námluvy
olej na skle
v 24 ✕ š 18, 5 cm

rámováno

Pohled na chmelnici
olej na plátně,1936
v 44 ✕ š 60, 5 cm

rámováno

Odpolední siesta
olej na plátně,1921
v 81, 5 ✕ š 88 cm

rámováno, původní stav

Dívka v závoji
barevná litografie
v 26 ✕ š 17, 5 cm

Provenience: současným majitelem získáno přímo od autorky | nerámováno, 25/60

Ifigenie
v 58, 5 cm

Pohled na město
akvarel na papíře,1957
v 41 ✕ š 57 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, autorem je zajímavý litomyšlský malíř a sběratel děl Čapka, Zrzavého a dalších, jehož tvorba je někdy řazena k tzv. "naivní malbě", manžel filozofky Anny Matičkové

Thámar
papírový reliéf, zlaceno
v 29 ✕ š 20 cm

olej na plátně
v 65 ✕ š 54 cm

rámováno

Tváře vítězů - kresba
kombinovaná technika na papíře,1990
v 98 ✕ š 67 cm

rámováno, rám a papír mírně poškozeny, zaskleno