Kamil Lhoták
(1912 - 1990)

Cirkusové šapitó a balon

akvarel, tuš na papíře

1969

v 13, 5 ✕ š 18, 5 cm

rámováno, zaskleno

#232860

Černé jezero II
olej na plátně,1901
v 80 ✕ š 100 cm

rámováno, rám mírně poškozen, místy krakeláž, restaurováno v roce 2001, namalované při letním pobytu na Šumavě v létě 1901

Odpolední procházka
akvarel na papíře,1961
v 20 ✕ š 32, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

olej na plátně
v 65 ✕ š 54 cm

rámováno

Mamina II.
barevná litografie,2001
v 65 ✕ š 49 cm

zaskleno, 27/99

Rybáři z Concarneau
v 31, 5 ✕ š 35, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Výkop
keramika, malováno, glazováno,1978
v 12 cm

Provenience: současným majitelem získáno přímo od autora | mírně poškozeno

Tváře
v 12 ✕ š 12 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 28/50

Pelé - MS v kopané, Mexiko
kombinovaná technika na papíře,1970
v 27 ✕ š 20, 5 cm

nerámováno

Třináctý guvernér
olej na plátně,1939
v 50 ✕ š 36 cm

Námluvy
olej na skle
v 24 ✕ š 18, 5 cm

rámováno

kombinovaná technika na papíře,1975
v 30, 5 ✕ š 24 cm

rámováno, zaskleno, osobní dar současnému majiteli

Nepovedené safari
olej na sololitu,1974
v 70 ✕ š 100 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno

Strom III
pastel na papíře,1948
v 54 ✕ š 39 cm

Provenience: práce je v levém horním rohu označená číslem 733 a pod tímto katalogovým označením je také uvedená ve strojopisném autorském soupisu díla, přiložen odborný posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, pasparta, zaskleno, původní stav

Odříkání
tempera na papíře,okolo roku 1900
v 63 ✕ š 47 cm

Publikováno: varianta obrazu v knize Jan Konůpek - Poutník k nekonečnu | rámováno, zaskleno

Pohled na chmelnici
olej na plátně,1936
v 44 ✕ š 60, 5 cm

rámováno

Odpolední siesta
olej na plátně,1921
v 81, 5 ✕ š 88 cm

rámováno, původní stav

Terč
olej na plátně,1966
v 70 ✕ š 70 cm

Provenience: Číslo soupisu Kamila Lhotáka 1319/29, přiložen odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové | Publikováno: 1) Kamil Lhoták: Retrospektiva, Retro Gallery, Praha 2018, str. 90, 2) Kamil Lhoták, Umělecké profily, str. č. 41 | Vystavováno: Obecní dům v Praze 6. 2. - 22. 4. 2018 | rámováno, mimořádné dílo autora

olej na sololitu
v 39 ✕ š 51 cm

rámováno, zaskleno

Tváře vítězů - kresba
kombinovaná technika na papíře,1990
v 98 ✕ š 67 cm

rámováno, rám a papír mírně poškozeny, zaskleno

Venca vyskoč
akvarel na papíře,1909
v 46 ✕ š 30 cm

Provenience: na zadní straně expertiza ze Salonu výtvarného umění | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno