Jiří Šindler
(1938 - 2022)

Civilizace I.

kombinovaná technika na sololitu

1964

v 113, 5 ✕ š 90 cm

rámováno

Provenience: na zadní straně přípis autora, z rodinné pozůstalosti autora

#222674

olej na plátně
v 65 ✕ š 54 cm

rámováno

Hlubočepská krajina
v 45 ✕ š 63 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Kříž u cesty
tuš na papíře,1913
v 38 ✕ š 27, 5 cm

nerámováno

Poklady dobrodruhů
tuš na papíře,1948
v 7, 3 ✕ š 12, 3 cm

rámováno, zaskleno

Letohrádek královny Anny v Praze – Belveder
olej na plátně
v 45 ✕ š 73 cm
Signatura: nesignováno

rámováno

Třináctý guvernér
olej na plátně,1939
v 50 ✕ š 36 cm

Venca vyskoč
akvarel na papíře,1909
v 46 ✕ š 30 cm

Provenience: na zadní straně expertiza ze Salonu výtvarného umění | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Tváře
v 12 ✕ š 12 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 28/50

olej na kartonu
v 23 ✕ š 31, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Pohled na chmelnici
olej na plátně,1936
v 44 ✕ š 60, 5 cm

rámováno

kombinovaná technika na papíře,1911
v 27 ✕ š 21, 5 cm

rámováno, rám a papír mírně poškozeny, zaskleno

Geometrická kompozice
olej na plátně,1974
v 65 ✕ š 65 cm

nerámováno

Podvečerní krajina
olej na kartonu
v 23 ✕ š 31, 5 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Zima na venkově
olej na kartonu
v 22, 5 ✕ š 30, 5 cm

rámováno

Andělská společnost
akvarel, tuš na papíře
v 22, 5 ✕ š 15, 5 cm

Ženský erotický akt
v 22 ✕ š 31 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: z pozůstalosti A. Wachsmana, č. 618 | nerámováno

Maiselova ulice
lept na papíře,1983
v 20, 5 ✕ š 14, 5 cm

nerámováno

Strom III
pastel na papíře,1948
v 54 ✕ š 39 cm

Provenience: práce je v levém horním rohu označená číslem 733 a pod tímto katalogovým označením je také uvedená ve strojopisném autorském soupisu díla, přiložen odborný posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, pasparta, zaskleno, původní stav

Z cyklu Psí příběhy
bromostříbrná fotografie,1989
v 25 ✕ š 37 cm

nerámováno

Terč
olej na plátně,1966
v 70 ✕ š 70 cm

Provenience: Číslo soupisu Kamila Lhotáka 1319/29, přiložen odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové | Publikováno: 1) Kamil Lhoták: Retrospektiva, Retro Gallery, Praha 2018, str. 90, 2) Kamil Lhoták, Umělecké profily, str. č. 41 | Vystavováno: Obecní dům v Praze 6. 2. - 22. 4. 2018 | rámováno, mimořádné dílo autora