Kamil Lhoták
(1912 - 1990)

Menachem Mendl v kavárně

1960

v 21, 5 ✕ š 14 cm

nerámováno, kniha součástí položky

Publikováno: Smolař Menachem Mendl, Šolom Alejchem, str. 86

#232875

Fantom
suchá jehla,1944
v 32 ✕ š 25 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Kříž u cesty
tuš na papíře,1913
v 38 ✕ š 27, 5 cm

nerámováno

Třináctý guvernér
olej na plátně,1939
v 50 ✕ š 36 cm

Bella Italia VIII
lept na papíře,1969
v 20, 5 ✕ š 17 cm

rámováno, rám, pasparta a papír mírně poškozeny, zaskleno

Tváře
v 12 ✕ š 12 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 28/50

Pelé - MS v kopané, Mexiko
kombinovaná technika na papíře,1970
v 27 ✕ š 20, 5 cm

nerámováno

Pokušení
lept, suchá jehla, mezzotinta
v 11 ✕ š 7, 5 cm

Provenience: současným majitelem získáno přímo od autora | nerámováno, opus 516

kombinovaná technika na papíře,1911
v 27 ✕ š 21, 5 cm

rámováno, rám a papír mírně poškozeny, zaskleno

Venca vyskoč
akvarel na papíře,1909
v 46 ✕ š 30 cm

Provenience: na zadní straně expertiza ze Salonu výtvarného umění | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Pohled na chmelnici
olej na plátně,1936
v 44 ✕ š 60, 5 cm

rámováno

Kaktusy
barevná litografie
v 9, 5 ✕ š 16 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 20/50

Jan Herbin
Apotheosa Pictoria - Solus
olej na plátně,1996
v 86 ✕ š 115 cm

Provenience: na zadní straně věnování a štítek autora | rámováno

Cestou z lesa
olej na kartonu
v 22, 5 ✕ š 30, 5 cm

rámováno

Andělská společnost
akvarel, tuš na papíře
v 22, 5 ✕ š 15, 5 cm

Strom III
pastel na papíře,1948
v 54 ✕ š 39 cm

Provenience: práce je v levém horním rohu označená číslem 733 a pod tímto katalogovým označením je také uvedená ve strojopisném autorském soupisu díla, přiložen odborný posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, pasparta, zaskleno, původní stav

Z cyklu Psí příběhy
bromostříbrná fotografie,1989
v 25 ✕ š 37 cm

nerámováno

Letohrádek královny Anny v Praze – Belveder
olej na plátně
v 45 ✕ š 73 cm
Signatura: nesignováno

rámováno

Sedící dívka
kvaš na papíře,1901
v 37 ✕ š 30 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Thámar
papírový reliéf, zlaceno
v 29 ✕ š 20 cm

Ženský erotický akt
v 22 ✕ š 31 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: z pozůstalosti A. Wachsmana, č. 618 | nerámováno