Adolf Born
(1930 - 2016)

Návštěva

barevná litografie

v 22,5 ✕ š 17,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

#221858

Exotické tanečnice
barevná litografie
v 21 ✕ š 10 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 71/200

Erotické příběhy z vykřičeného domu
akvarel, tuš na papíře,1931
v 30 ✕ š 20,5 cm

nerámováno

Loď bláznů
v 39,5 ✕ š 29,5 cm

nerámováno, volně loženo, 8/69

Jiráskův most
olej na plátně,1954
v 65 ✕ š 92 cm

Peříčko
fotografie
v 17,5 ✕ š 23 cm

Provenience: osobní dar autora majitelům | pasparta, zaskleno

Au 900/1000,1976
Ø 27 mm / 13, 5 g

mírně poškozeno

Serenáda
barevná litografie
v 18,5 ✕ š 8 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 24/75

Tabulky
barevný lept, akvatinta,1965
v 21,5 ✕ š 15,5 cm

nerámováno, volně loženo, 41/100

Au 986/1000,1935
Ø 19, 75 mm / 3, 49 g

mírně poškozeno

2 x Ilustrace
kombinovaná technika na papíře,1948–50
v 22 ✕ š 15 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: dílo posoudil znalec tvorby Káji Saudka Filip Konečný | nerámováno, volně loženo, ilustrace k časopisu Tuleň (Vznikaly na „ZŠ“ v Podolí pro pobavení spolužáků)

Hamlet
v 22,5 ✕ š 16, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, Obraz stejného námětu a velmi podobného provedení je publikován v monografii od Vojtěcha Lahody: Emil Filla, Academia, 2007, str. 373 (přiložena fotografie)

Brož (miniatura)
olej na dřevě
Ø 2 cm
Signatura: nesignováno
Don Quijote
olej na plátně
v 80 ✕ š 65 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Večerní blues (Toskánsko)
olej na desce,2007
v 56 ✕ š 76 cm

rámováno

Zrcadlo
olejová tempera na kartonu,1981
v 71 ✕ š 50 cm

Tisková matrice
měď, dřevo
v 16 ✕ š 12 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: získáno z rodiny autora | mírně poškozeno, posouzeno Markétou Jírovou

Dáma se zrcátkem
olej na plátně
v 100 ✕ š 87 cm

rámováno

Uděláno
kombinovaná technika na papíře,2022
v 29,5 ✕ š 20,5 cm

Vídeň
olej na plátně,1993
v 50 ✕ š 60 cm

rámováno

Tristan Tzara bloumá po Paříži
barevná zinkografie,1934
v 28,5 ✕ š 21 cm

nerámováno, volně loženo