Adolf Born
(1930 - 2016)

Kapitán na poušti

v 48,5 ✕ š 63,5 cm

rámováno, zaskleno antireflexním sklem, 46/75

#221857

Pohled na Pražský hrad
olej na plátně
v 90 ✕ š 90 cm

rámováno

Lípy v Ungeltu
olej na plátně,1997
v 75 ✕ š 55 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora, z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen

Kousek nebe
koláž, akryl na plátně,2013
v 58,5 ✕ š 44 cm

Provenience: vpravo dole přípis autora | rámováno, zaskleno

Loď bláznů
v 39,5 ✕ š 29,5 cm

nerámováno, volně loženo, 8/69

olej na kartonu
v 26 ✕ š 36 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Serenáda
barevná litografie
v 18,5 ✕ š 8 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 24/75

Žena v krajině
cín, zlato
v 34,5 ✕ š 34,5 cm

Puklý lusk
olej na sololitu
v 26 ✕ š 22,5 cm
Signatura: nečitelně signováno vlevo dole

Au 986/1000,1929
Ø 19, 75 mm / 3, 49 g

mírně poškozeno

Portrét dámy
pastel na papíře,1911
v 52 ✕ š 41 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Vídeň
olej na plátně,1993
v 50 ✕ š 60 cm

rámováno

tuš, pastel na papíře,1962
v 17,5 ✕ š 13 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Zuzana a starci
barevná litografie,2001
v 20 ✕ š 13 cm

nerámováno, volně loženo

Venkovská chalupa se seníkem
akvarel na papíře,1944
v 30 ✕ š 59 cm
Signatura: vzadu na slepém rámu

Provenience: přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, rám mírně poškozen

Adam a Eva
lept, suchá jehla, mezzotinta,1980
v 11 ✕ š 7,5 cm

nerámováno, volně loženo

3 x Ex libris
barevná litografie
v 13,5 ✕ š 8 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Melancholické děvče
v 40 cm

mírně poškozeno

Zdatní chlapci
kvaš, běloba na papíře,1944
v 25 ✕ š 40,5 cm

Publikováno: Vopravil, J.S. - Prošek, F.: Zdatní chlapci, 1944 | nerámováno, volně loženo, ilustrace z knihy Zdatní chlapci (http://www.daildeli.cz/novak40d5.html)

Pozdrav Ezopovi
barevný lept na papíře,1978
v 32,5 ✕ š 49,5 cm

Publikováno: Adolf Born, Slovart, 1999, str. 107 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, 5/48

Hlava plná slunce
olej na desce,1982
v 54 ✕ š 54 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora, štítek z NG k výstavě - "Ota Janeček - Cardiff, č. kat. 61" | Vystavováno: Pravděpodobně v roce 1984 na samostatné výstavě v National Museum Wales, Cardiff (výstava auvedená v databázi abART - https://cs.isabart.org/) | rámováno