Zdeněk Beran
(1937 - 2014)

Odvrácená strana torza

olej na plátně

2005

v 95 ✕ š 125 cm

Signatura: nesignováno

nerámováno

#222021

Bratrstvo kočičí pracky zahlédlo Rychlé šípy
akvarel, tuš na papíře,2021
v 40 ✕ š 55 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Kousek nebe
koláž, akryl na plátně,2013
v 58,5 ✕ š 44 cm

Provenience: vpravo dole přípis autora | rámováno, zaskleno

Barvy pro M. Ernsta
kombinovaná technika na plátně
v 78 ✕ š 78 cm
Signatura: nesignováno

nerámováno

Lípy v Ungeltu
olej na plátně,1997
v 75 ✕ š 55 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora, z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen

Loď bláznů
v 39,5 ✕ š 29,5 cm

nerámováno, volně loženo, 8/69

Krajina před bouří
olej na kartonu
v 35,5 ✕ š 50 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

"Mluvíš do toho"
v 11 ✕ š 14 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: na zadní straně pozůstalostní razítko | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno, posouzeno autorem monografie Kamila Lhotáka a znalcem jeho díla Liborem Šteffkem

Erotické příběhy z vykřičeného domu
akvarel, tuš na papíře,1931
v 30 ✕ š 20,5 cm

nerámováno

Au 986/1000,1929
Ø 19, 75 mm / 3, 49 g

mírně poškozeno

Serenáda
barevná litografie
v 18,5 ✕ š 8 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 24/75

Návštěva
barevná litografie
v 22,5 ✕ š 17,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Žena v krajině
cín, zlato
v 34,5 ✕ š 34,5 cm

Tabulky
barevný lept, akvatinta,1965
v 21,5 ✕ š 15,5 cm

nerámováno, volně loženo, 41/100

Vitráž I
akvarel na papíře
v 17 ✕ š 19,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, kresba je pravděpodobně studií pro vitráž v hotelu Intercontinental (viz fotografie)

Don Quijote
olej na plátně
v 80 ✕ š 65 cm
Signatura: nesignováno

Chalupy v zimě
olej na kartonu
v 35 ✕ š 50 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Vídeň
olej na plátně,1993
v 50 ✕ š 60 cm

rámováno

Venkovská chalupa se seníkem
akvarel na papíře,1944
v 30 ✕ š 59 cm
Signatura: vzadu na slepém rámu

Provenience: přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, rám mírně poškozen

tuš, pastel na papíře,1962
v 17,5 ✕ š 13 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Jákó (Maďarsko)
v 15,5 ✕ š 22,5 cm
Signatura: nesignováno