Aukce září 2022 (č. 8)

6. – 8. 9. 2022   |   Vydraženo za: 19 833 480 Kč

Zaplavené louky u Seiny
olej na plátně,1906
v 50 ✕ š 100 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | Vystavováno: v roce 1907 v Německu, jedná se o zcela mimořádné dílo z francouzského období, které se na trhu objevuje vzácně, původní adjustace | rámováno

Krajina s rybníkem (Z Barbizonu)
olej na plátně,1892
v 32 ✕ š 46 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně adresa pařížského obchodu s malířskými potřebami A. Bouché | rámováno

Na pulce je třeba přísnost
olej na plátně,2015
v 65 ✕ š 70 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | nerámováno

Konec města
olej na sololitu, původní autorsky kolorovaný rám,60. léta
v 27 ✕ š 35 cm

rámováno

Zahrada
olej na plátně,1990
v 85 ✕ š 110 cm

Provenience: z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen, výjimečné dílo autora

Mořská panna
olej na plátně,1955
v 70 ✕ š 50 cm

rámováno

Botanická zahrada
olej na plátně,1990
v 100 ✕ š 80 cm

Provenience: z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen

Vajíčko v trávě
olej na sololitu,1981
v 49,5 ✕ š 49,5 cm

rámováno, rám mírně poškozen

olej na překližce
v 98 ✕ š 74 cm

rámováno

Hlava plná slunce
olej na desce,1982
v 54 ✕ š 54 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora, štítek z NG k výstavě - "Ota Janeček - Cardiff, č. kat. 61" | Vystavováno: Pravděpodobně v roce 1984 na samostatné výstavě v National Museum Wales, Cardiff (výstava auvedená v databázi abART - https://cs.isabart.org/) | rámováno

Ateliér v noci
olej na sololitu,1990
v 60,5 ✕ š 91 cm

Léto na pastvě
olej na plátně,1907
v 105,5 ✕ š 156 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, mimořádné dílo velkého formátu