Aukce září 2022 (č. 8)

6. – 8. 9. 2022   |   Vydraženo za: 19 833 480 Kč

Ze vzpomínek lodního kapitána
kvaš na papíře,1943
v 34,5 ✕ š 26 cm

Publikováno: (K.H.): Ze vzpomínek lodního kapitána (Širým světem, roč. 20, č.20, 1 il.) | rámováno, pasparta, zaskleno, ilustrace z časopisu Širým světem (dohledatelné na: http://www.daildeca.cz/buriansirs17az21.html)

Bratrstvo kočičí pracky zahlédlo Rychlé šípy
akvarel, tuš na papíře,2021
v 40 ✕ š 55 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Na houbách
akvarel na papíře
v 24 ✕ š 24 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Černé veličenstvo
kvaš, běloba na papíře,1934
v 29,5 ✕ š 20 cm

Publikováno: Retcliffe, J.: Černé veličenstvo (2. díl cyklu Od Bajkalu k Rudému moři) Nakladatelství Toužimský & Moravec - první vydání (r.1934) | rámováno, zaskleno, ilustrace ke knize Černé veličenstvo (najdete na: http://www.daildeli.cz/burian30d4.html)

Revír bez hranic
tuš na papíře,1955
v 16 ✕ š 25,5 cm

Provenience: Ilustrace z Knihy Rudolfa Luskače Revír bez hranic | Vystavováno: Galerie Dolmen | rámováno, pasparta, zaskleno

Anděl
akvarel na papíře
v 36 ✕ š 37,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Bílé domy - 3 x malba, 1 x báseň
akvarel, běloba na papíře,1940
v 14 ✕ š 11,5 cm

nerámováno, mírně poškozeno, natrženo, jedna z maleb je variantou k obrazu Tři ženy u vody (1919, fotografie díla ze Západočeské galerie v Plzni)

Žena ve větru
kombinovaná technika na papíře,konec 70. let
v 40 ✕ š 28,5 cm

Provenience: posouzeno předními znalci Saudkova díla P. Herianem a F. Konečným | rámováno, pasparta, zaskleno, mírně poškozeno

Rozpor - kresba
kombinovaná technika na papíře,1997
v 41 ✕ š 31,5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno, jedná se o originální kresbu

Soupeři - kresba
v 38,5 ✕ š 31 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Revír bez hranic
tuš na papíře,1955
v 15 ✕ š 24 cm

Provenience: Rudolf Luskač: Revír bez hranic (Nakladatelství Orbis) - druhé vydání (r.1955) | rámováno, pasparta, zaskleno

Dobrodružství kadeta Keena
tuš na papíře,1972
v 10,5 ✕ š 28,5 cm