Aukce září 2022 (č. 8)

6. – 8. 9. 2022   |   Vydraženo za: 19 833 480 Kč

Discobolos
v 37 ✕ š 36 cm

rámováno, zaskleno

Objíždka
v 33 ✕ š 48 cm

rámováno, zaskleno

Pokušení sv. Antonína
barevný dřevoryt,1913
v 21 ✕ š 21 cm

Publikováno: Varianta publikována v monografii Josef Váchal 1884-1969, Nakladatelství Paseka, 2005, str. 56 | rámováno, pasparta, zaskleno

Loď bláznů
v 39,5 ✕ š 29,5 cm

nerámováno, volně loženo, 8/69

Pozdrav Ezopovi
barevný lept na papíře,1978
v 32,5 ✕ š 49,5 cm

Publikováno: Adolf Born, Slovart, 1999, str. 107 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, 5/48

Stroj pouště
barevná litografie,1968
v 36 ✕ š 52,5 cm

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno, 15/50, posouzeno autorem monografie Kamila Lhotáka a znalcem jeho díla Liborem Šteffkem

Kapitán na poušti
v 48,5 ✕ š 63,5 cm

rámováno, zaskleno antireflexním sklem, 46/75

Sen noci svatojánské
barevná litografie
v 29 ✕ š 20 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Žena spící v křesle
suchá jehla s akvatintou,1935
v 23,2 ✕ š 16,8 cm

Publikováno: V monografii od Vojtěcha Lahody: Emil Filla, Academia, 2007, str. 456 | rámováno, pasparta, zaskleno, dílo souvisí s olejomalbou z roku 1933, Sedící dívka (přiložená fotografie díla z monografie od V. Lahody)

Plačící dáma
barevná litografie
v 28 ✕ š 19, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 27/40

Motýli
litografie,1951
v 37 ✕ š 26,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 26/50

Tvar torza
zinkografie
v 18,5 ✕ š 12 cm

rámováno, zaskleno