Aukce září 2022 (č. 8)

6. – 8. 9. 2022   |   Vydraženo za: 19 833 480 Kč

Zaplavené louky u Seiny
olej na plátně,1906
v 50 ✕ š 100 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | Vystavováno: v roce 1907 v Německu, jedná se o zcela mimořádné dílo z francouzského období, které se na trhu objevuje vzácně, původní adjustace | rámováno

Au 986/1000,1929

Krajina s rybníkem (Z Barbizonu)
olej na plátně,1892
v 32 ✕ š 46 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně adresa pařížského obchodu s malířskými potřebami A. Bouché | rámováno

Alfa pro Karvinou
bronz,2001
v 70 cm

Hygie 3
olovo, cín, zlato,2007
v 56,5 cm
Signatura: nesignováno

Na pulce je třeba přísnost
olej na plátně,2015
v 65 ✕ š 70 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | nerámováno

Akt s květinami
olej na plátně,1940 - 45
v 73 ✕ š 100 cm

Publikováno: Gerald Weinpolter, Miriam Forster, Francois Zdenek Eberl, online catalogue raisonné, G561 | rámováno

Konec města
olej na sololitu, původní autorsky kolorovaný rám,60. léta
v 27 ✕ š 35 cm

rámováno

Zahrada
olej na plátně,1990
v 85 ✕ š 110 cm

Provenience: z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen, výjimečné dílo autora

Mořská panna
olej na plátně,1955
v 70 ✕ š 50 cm

rámováno

Botanická zahrada
olej na plátně,1990
v 100 ✕ š 80 cm

Ze vzpomínek lodního kapitána
kvaš na papíře,1943
v 34,5 ✕ š 26 cm

Publikováno: (K.H.): Ze vzpomínek lodního kapitána (Širým světem, roč. 20, č.20, 1 il.) | rámováno, pasparta, zaskleno, ilustrace z časopisu Širým světem (dohledatelné na: http://www.daildeca.cz/buriansirs17az21.html)