Aukce červen 2022

7. – 9. 6. 2022   |   Vydraženo za: 16 943 760 Kč

Brankáři
kombinovaná technika na kartonu,1976
v 29 ✕ š 21 cm

Interiér
v 57 ✕ š 76 cm

Golfista
barevné pastelky / tužky na papíře,1973
v 27 ✕ š 29, 5 cm

Ilustrace z knihy Xaviera Marmiera
akvarel, běloba na papíře,1892
v 29 ✕ š 21, 5 cm

Provenience: bude přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa, dílo pochází z pozůstalosti hudebního skladatele Karla Vacka | Publikováno: Xavier Marmier: Les Contes des grand'mères, str. 121 (Bibliothèque nationale de France), https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/bpt6k54952369/f160.item | rámováno, pasparta, zaskleno, ilustrace z knihy Contes des grand'mères (Příběhy babiček) k příběhu Les deux frères (Dva bratři)

Ilustrace z kalendáře
akvarel na papíře
v 24 ✕ š 24 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Saskatchewan divoký a tichý
tuš na papíře,1975
v 18,5 ✕ š 31 cm

Publikováno: Obálka časopisu Karavana k povídce Saskatchewan divoký a tichý od Miroslava Bechyně | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, ilustrace z časopisu Karavana k povídce Saskatchewan divoký a tichý od Miroslava Bechyně (výsek použit na obálce knihy)

Vinnetou III.
tuš na papíře,1965
v 8,5 ✕ š 40,5 cm
Signatura: nesignováno

Strýček Indián
tuš, běloba na papíře,1956
v 22 ✕ š 24 cm

Vítr smrti
tuš, běloba na papíře,1978
v 19 ✕ š 15 cm

Revír bez hranic
tuš na papíře,1955
v 18 ✕ š 25 cm

Publikováno: Rudolf Luskač: Revír bez hranic, Nakladatelství Orbis - druhé vydání (r.1955), ilustrace v textu (dohledatelná na http://www.daildeli.cz/burianluskac.html) | nerámováno, pasparta, ilustrace ke knize Rudolfa Luskače, Revír bez hranic

Ilustrace "Proboha pomoc, mně ulítl pes"
tuš, běloba na papíře,1935
v 21 ✕ š 33,5 cm

Publikováno: ilustrace do Lidových novin | nerámováno, volně loženo

"Už ho vedou!"
v 11,5 ✕ š 15 cm

Provenience: bude přiložen odborný posudek PhDr. Pavly Pečinkové, CSc. | nerámováno, pasparta