Aukce červen 2022

7. – 9. 6. 2022   |   Vydraženo za: 16 943 760 Kč

Zpívající jezdci
olej na plátně,1963
v 41,5 ✕ š 72 cm

Publikováno: Zdeněk Burian, Širým světem, Retro Gallery, 2019, str. 177 | rámováno, volná tvorba autora, dílo mimořádné sběratelské hodnoty

Abstraktní fotbal
olej a email na kartonu,1973
v 30 ✕ š 21 cm

Provenience: Obraz je publikován v katalogu výstavy Josefa Hlinomaze Malující Šašour na straně 39. | Vystavováno: v Galerii U Betlémské kaple | rámováno

Obora Hvězda
akryl na plátně, fixováno na překližce,1994
v 80 ✕ š 120 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, rám mírně poškozen

Hřiště na periferii
enkaustika,1964
v 27, 5 ✕ š 38 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně přípis autora | rámováno

Dívka s pivoňkami
olej na plátně,1947
v 116 ✕ š 111 cm

Provenience: na zadní straně věnování od autora | rámováno, rám mírně poškozen

Prokop jako Klaun
olej na plátně,1931
v 64, 5 ✕ š 47 cm

Provenience: na zadní straně přípis autorky "Prokop jako Clown" (Prokop Laichter byl manžel malířky, za nějž se provdala v roce 1930) | rámováno, malba mírně poškozena, autorství potvrzeno Nadačním fondem Věry Jičínské, Dany Laichterové a Jiřího Gornera

Lhostejná tvář
olej na plátně,1989
v 130 ✕ š 162 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno, plátno místy poškozeno

Alenčino jablko
olej na plátně, fixováno na dřevo,2003
v 22 ✕ š 27, 5 cm

Velikonoční motiv
olej na plátně,1967
v 39 ✕ š 24 cm

Provenience: věnování od autora, na zadní straně přípis | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Tábor
olej na plátně,1910
v 140 ✕ š 124 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

olej na plátně,1963
v 50,5 ✕ š 40 cm

rámováno

Zátiší s vázami
olej na plátně,1996
v 75 ✕ š 55 cm

rámováno