Aukce duben 2023 (č. 12)

18. – 20. 4. 2023   |   Vydraženo za: 23 460 720 Kč

Dvojitá krajina
kombinovaná technika (akvarel, pastel) na papíře,1955
v 43 ✕ š 32, 5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | Publikováno: Musée d'Art Moderne de Paris, Sima, str. 188, obrázek číslo 165 | Vystavováno: Galerie Jean Fournier, Paříž | rámováno, pasparta, zaskleno

Jižní Čechy - akvarel
akvarel na papíře,1989
v 52 ✕ š 68 cm

Provenience: mimořádné dílo autora | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

olej na plátně,1958-59
v 73 ✕ š 92 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa, jedná se o mimořádné dílo autora | Publikováno: monografie Robert Piesen od Františka Šmejkala na str. 84 (číslo soupisu děl autora 43) | Vystavováno: Galerie Zlatá husa září - prosinec 2001 | rámováno

olej na plátně,1974
v 50 ✕ š 70 cm

rámováno

Robinson Crusoe
v 35 ✕ š 25 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Řecká siesta - akvarel
akvarel na papíře,1994
v 43 ✕ š 58 cm
Signatura: vlevo uprostřed

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Svržený anděl I
bronz,2010
v 73 cm

Provenience: bude přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek

Gymnasta
olej na plátně,2001
v 30 ✕ š 25 cm

Provenience: kladně posouzeno Mgr. Lindou Sedlákovou a Galerií Gema | rámováno

Portrét s fialovou drapérií
olej na plátně,1946
v 75, 5 ✕ š 59, 5 cm

Provenience: na zadní straně pozůstalostní razítko | Publikováno: František Vobecký, 31. května 2015, katalogu k aukci obrazů Františka Vobeckého | Vystavováno: 31. 5. 2015 Galerie Nová síň | rámováno

Kupky
olej na desce,1998
v 60 ✕ š 55 cm

rámováno

Černé jezero I
olej na plátně,1901
v 80 ✕ š 100 cm

rámováno, rám mírně poškozen, místy krakeláž, restaurováno v roce 2001, namalované při letním pobytu na Šumavě v létě 1901

Zvukoplastická kresba
barevný inkoust,1973
v 88 ✕ š 62 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, zaskleno