Kamil Lhoták
(1912 - 1990)

5 x PF

barevná litografie

1984 - 1989

v 10 ✕ š 14 cm

Signatura: vpravo dole

pasparta, zaskleno, posouzeno autorem monografie Kamila Lhotáka a znalcem jeho díla Liborem Šteffkem

#221761


Další položky v aukci

Tisková matrice - Jákobův žebřík
měď, dřevo,1990
v 14 ✕ š 11 cm
Signatura: uprostřed dole

Provenience: získáno z rodiny autora, v dolní části věnování od autora | mírně poškozeno, posouzeno Markétou Jírovou

Detail položky
Káhira
olej na kartonu
v 40 ✕ š 35 cm
Signatura: vlevo dole

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Detail položky
Ilustrace
kresba na dřevě
v 13,5 ✕ š 8,5 cm
Signatura: uprostřed dole

nerámováno

Detail položky
Dobrodružství kadeta Keena
tuš na papíře,1972
v 10,5 ✕ š 28,5 cm
Signatura: vpravo dole

Publikováno: Marryat, F.: Dobrodružství kadeta Keenea Nakladatelství Albatros (bývalé SNDK) - první vydání, edice Karavana (r.1972) | rámováno, pasparta, zaskleno matným sklem, Ilustrace z knihy Dobrodružství kadeta Keena (http://www.daildeli.cz/burian70d1.html)

Detail položky
Hradčany vpodvečer
barevný lept na papíře,1924
v 30 ✕ š 30,5 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno, pasparta, zaskleno, č. 68

Detail položky
Na kubánském pobřeží
olej na sololitu,2001
v 50 ✕ š 39 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Detail položky
Kostel od mlýna
olej na kartonu,1910
v 25,5 ✕ š 31,5 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Detail položky
Motýli
litografie,1951
v 37 ✕ š 26,5 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno, pasparta, zaskleno, 26/50

Detail položky
Isaiáš, opus 33
linoryt, akvarel,1920
v 10 ✕ š 7 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno, pasparta, zaskleno

Detail položky
Jákó (Maďarsko)
tužka na papíře
v 15,5 ✕ š 22,5 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: na zadní straně "Umělecká pozůstalost prof. J. Mařáka" | rámováno, pasparta, zaskleno

Detail položky
Sova
kvaš na papíře,1970
v 25 ✕ š 22 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno

Detail položky
Představení
olej na plátně, fixováno na kartonu,1943
v 21 ✕ š 42 cm
Signatura: vlevo dole

Vystavováno: Mánes 1948 | rámováno

Detail položky
Žena spící v křesle
suchá jehla s akvatintou,1935
v 23,2 ✕ š 16,8 cm
Signatura: vpravo dole

Publikováno: V monografii od Vojtěcha Lahody: Emil Filla, Academia, 2007, str. 456 | rámováno, pasparta, zaskleno, dílo souvisí s olejomalbou z roku 1933, Sedící dívka (přiložená fotografie díla z monografie od V. Lahody)

Detail položky
Rozhovor
olej na plátně
v 73 ✕ š 45 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Pivoňky
olejová tempera na sololitu
v 78 ✕ š 45 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: dar od autora | rámováno, zaskleno

Detail položky
Projížďka na koni
olej na překližce
v 20,5 ✕ š 29,5 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno

Detail položky
Ilustrace
tuš na papíře
v 25 ✕ š 17 cm
Signatura: vlevo dole

pasparta, zaskleno

Detail položky
Portrét dámy
pastel na papíře,1911
v 52 ✕ š 41 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno, pasparta, zaskleno

Detail položky
Pařížanka
olej na kartonu,1907
v 41 ✕ š 30,5 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: na zadní straně přípis autora | Vystavováno: V. výstava Goltzova tvrz, 29. 4. - 4. 6. 2006, č. 54 | rámováno

Detail položky
Dáma od houpaček
olej na sololitu,2000
v 40 ✕ š 49 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: z ateliéru autora | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky