František Podešva
(1893 - 1979)

Pískaři v Lysolajích

olej na plátně

v 50 ✕ š 60 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

#221736

Malíř se svým modelem
olej na plátně
v 62 ✕ š 53 cm

rámováno, autor byl jedním z "Mladých lvů v kleci" (česko-němečtí umělci)

Starý mistr
kombinovaná technika (frotáž, kolář, malba),1970
v 26 ✕ š 31 cm

rámováno, zaskleno

olej na kartonu
v 26 ✕ š 36 cm

rámováno, rám mírně poškozen

Hradčany vpodvečer
barevný lept na papíře,1924
v 30 ✕ š 30,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, č. 68

Žena spící v křesle
suchá jehla s akvatintou,1935
v 23,2 ✕ š 16,8 cm

Plačící dáma
barevná litografie
v 28 ✕ š 19, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 27/40

Ležící mužský akt
tužka na papíře,1921
v 26,5 ✕ š 37,5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Hledám dům
akryl na plátně, fixováno na překližce,1996
v 41 ✕ š 50 cm

rámováno

Exotické tanečnice
barevná litografie
v 21 ✕ š 10 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, 71/200

Malíř
v 16,5 ✕ š 19 cm

Dobrodružství kadeta Keena
tuš na papíře,1972
v 10,5 ✕ š 28,5 cm

Melancholické děvče
v 40 cm

mírně poškozeno

Léto na pastvě
olej na plátně,1907
v 105,5 ✕ š 156 cm

Kuchař Krokodýl
v 13 ✕ š 16 cm

nerámováno, volně loženo

Menachem Mendl agentem
tuš na papíře,1960
v 21,5 ✕ š 13,5 cm
Signatura: nesignováno

Publikováno: Šolom Alejchem: Smolař Menachem Mendl (viz fotografie) | nerámováno, pasparta, posouzeno autorem monografie Kamila Lhotáka a znalcem jeho díla Liborem Šteffkem

Na kubánském pobřeží
olej na sololitu,2001
v 50 ✕ š 39 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Labyrint
kombinovaná technika na papíře,1962
v 10 ✕ š 20,5 cm

Provenience: na zadní straně dopis od autora včetně fotografie obrazu | rámováno, zaskleno

Revír bez hranic
tuš na papíře,1955
v 15 ✕ š 24 cm

Provenience: Rudolf Luskač: Revír bez hranic (Nakladatelství Orbis) - druhé vydání (r.1955) | rámováno, pasparta, zaskleno

Na poušti
akryl na plátně, fixováno na překližce,2003
v 21,5 ✕ š 27 cm

rámováno

Pozdrav Ezopovi
barevný lept na papíře,1978
v 32,5 ✕ š 49,5 cm

Publikováno: Adolf Born, Slovart, 1999, str. 107 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem, 5/48