Počet položek: 100
Řazení: Dle dosažené ceny (sestupně)
Zobrazení:
Rychlé šípy ve Stínadlech
kombinovaná technika na papíře,2022
v 38, 5 ✕ š 57 cm

Dívka s mašlí
v 49, 5 ✕ š 38, 5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, rám a papír mírně poškozeny, papír na několika místech natržen, zaskleno

Brankáři
kombinovaná technika na kartonu,1976
v 29 ✕ š 21 cm

Dvojice
kombinovaná technika na papíře,1931
v 65 ✕ š 48 cm

Portrét dcery Jaroslavy
tužka, běloba na papíře
v 38 ✕ š 24 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, papír mírně poškozen

Interiér
v 57 ✕ š 76 cm

Ilustrace z časopisu Pionýr (ročník 20), Gerstäcker, F.: Pro barvu kůže
kvaš na papíře,1972
v 38, 5 ✕ š 27, 5 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Sen jinocha
pastel na papíře,1906
v 20 ✕ š 28 cm

Provenience: bude přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně pozůstalostní razítko | rámováno, zaskleno, obraz souvisí s návrhem výzdoby Národního domu v Prostějově (přiložena reprodukce z knihy: Jan Preisler, kolektiv autorů, vydal Obecní dům, 2003), jedná se pravděpodobně o přípravnou studii.

Ze vzpomínek lodního kapitána
kvaš na papíře,1943
v 34,5 ✕ š 26 cm

Publikováno: (K.H.): Ze vzpomínek lodního kapitána (Širým světem, roč. 20, č.20, 1 il.) | rámováno, pasparta, zaskleno, ilustrace z časopisu Širým světem (dohledatelné na: http://www.daildeca.cz/buriansirs17az21.html)

Mlynářova slepice
akvarel, tuš, běloba na papíře,kolem roku 1930
v 28 ✕ š 15, 5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Pavly Pečinkové, CSc. | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Balon a zebra
kvaš, tuš na papíře,1942
v 22, 5 ✕ š 30, 5 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové | rámováno, zaskleno

Tragedie Bangweolu
kvaš, běloba na papíře,1933 - 1934
v 35 ✕ š 27, 5 cm

Publikováno: časopis Širým světem, ročník 11, číslo 10, povídka Foran, W. R. | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno