Počet položek: 100
Řazení: Dle dosažené ceny (sestupně)
Zobrazení:
Zaplavené louky u Seiny
olej na plátně,1906
v 50 ✕ š 100 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | Vystavováno: v roce 1907 v Německu, jedná se o zcela mimořádné dílo z francouzského období, které se na trhu objevuje vzácně, původní adjustace | rámováno

Detail položky
Nábřeží k ránu (Kampa)
olej na plátně,1939
v 23 ✕ š 31, 5 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: na zadní straně autorský přípis, přiložen doklad o pravosti díla Zdeněk Sklenář foundation | Publikováno: kniha Umělecké profily, Zdeněk Sklenář (František Šmejkal), nakladatelství Odeon 1984 | autorský rám poškozen

Detail položky
Přístav Le Fret
kombinovaná technika na kartonu,1960
v 24 ✕ š 36, 5 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, původní adjustace, pasparta, zaskleno, bude přiložen posudek PhDr. Karla Srpa

Detail položky
Zpívající jezdci
olej na plátně,1963
v 41,5 ✕ š 72 cm
Signatura: vlevo dole

Publikováno: Zdeněk Burian, Širým světem, Retro Gallery, 2019, str. 177 | rámováno, volná tvorba autora, dílo mimořádné sběratelské hodnoty

Detail položky
Krajina s rybníkem (Z Barbizonu)
olej na plátně,1892
v 32 ✕ š 46 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy, na zadní straně adresa pařížského obchodu s malířskými potřebami A. Bouché | rámováno

Detail položky
Lásenický rybník (V.)
olej na plátně,1886
v 49 ✕ š 62 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc. | rámováno, plátno původně protrženo, restaurováno

Detail položky
Labské zákoutí
olej na kartonu
v 70 ✕ š 100 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Pařížanka
olej na plátně
v 46, 5 ✕ š 39 cm
Signatura: monogramem vlevo dole

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Jany Orlíkové | rámováno

Detail položky
Zelný trh
olej na plátně
v 60 ✕ š 74, 5 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Kataríny Bajcurové, CSc. | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Sedící žena
olej na kartonu,1926
v 55 ✕ š 46 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, malba mírně poškozena, obraz patřil významným sběratelům umění Hugovi a Nathalii Weisgallových v USA, hudební skladatel H. Weisgall pracoval po skončení války na americké ambasádě v Praze

Detail položky
Abstraktní fotbal
olej a email na kartonu,1973
v 30 ✕ š 21 cm
Signatura: vpravo nahoře

Provenience: Obraz je publikován v katalogu výstavy Josefa Hlinomaze Malující Šašour na straně 39. | Vystavováno: v Galerii U Betlémské kaple | rámováno

Detail položky
Flóry
olej na plátně,60. léta 20. století
v 59 ✕ š 78 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: číslo katalogu 9729, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky