Vánoční aukce 2022 (č. 10)

6. – 8. 12. 2022   |   Vydraženo za: 27 960 000 Kč

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
barevný lept,1925
v 32 ✕ š 39 cm

nerámováno, papír mírně poškozen, natržený mimo kompozici, cca 1 cm v dolní části, č. 144

Theseus a Hippolyta, kresba k litogr. cyklu Sen noci svatojánské
tužka na papíře,2. pol. 50. let
v 38 ✕ š 27 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora, ověřeno synem, Janem Trnkou | rámováno, pasparta, zaskleno

Křivky - kresba
kombinovaná technika na papíře,1997
v 30 ✕ š 24 cm
Signatura: prostřed dole

rámováno, pasparta, zaskleno

Dívka sedíci
olej na kartonu
v 17 ✕ š 13 cm

rámováno, pasparta, zaskleno

Dívčí hlava
tužka na papíře,1968
v 19 ✕ š 17 cm

Žluté růže
olej na plátně,2003
v 40 ✕ š 35 cm

nerámováno

Sv. Štěpán
akvarel na papíře,1955
v 28, 5 ✕ š 42 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové, na zadní straně přípis autora | rámováno, papír mírně poškozen, zaskleno

Vrch Mužský u Turnova
olej na plátně,1955
v 38 ✕ š 55 cm

Provenience: na zadní straně štítek z ČFVU | rámováno, rám a malba poškozeny, Název odkazuje k vrchu v Českém ráji

1. Máj
olej na plátně,1942
v 160 ✕ š 88 cm

rámováno

kvaš, koláž na papíře,2. 1. 1943
v 26, 5 ✕ š 42, 5 cm

Provenience: číslo katalogu 4175, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | rámováno, pasparta, zaskleno

Zvěstování - Anděl
papírový reliéf, pozlaceno,2005
v 19 ✕ š 14, 5 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová | nerámováno

akvarel, tuš na papíře
v 19 ✕ š 15 cm
Signatura: nesignováno

rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem