Vánoční aukce 2021 (č. 4)

7. – 9. 12. 2021   |   Vydraženo za: 19 423 080 Kč

Snímání z kříže
barevný lept na papíře
v 24 ✕ š 16 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Mimořádné dílo, které se doposud neobjevilo na trhu. Posouzeno vnučkou autora Veronikou Reynkovou (potvrdila, že má ve své sbírce originální destičku, ze které bylo vytištěno) a odborně konzultováno galerií Zdeněk Sklenář. Přiložen znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | nerámováno, volně loženo. Dílo konzultovala paní Annick Auzimour (autorka nejširší databáze Reynkova díla), která potvrdila, že je tato grafika jediný dosud známý otisk. Dílo bude zařazeno do jejího katalogu.

Detail položky
Ecce homo II
suchá jehla s monotypem,1949
v 24, 8 ✕ š 15, 8 cm
Signatura: tužkou vpravo dole

Publikováno: v knize Bohuslav Reynek od Pavla Chalupy na str. 283 | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Detail položky
Snímání z kříže
suchá jehla s barevným monotypem,1960
v 24 ✕ š 16 cm
Signatura: tužkou vpravo dole

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Detail položky
4 x suchá jehla
suchá jehla na papíře
Signatura: vpravo dole

Publikováno: Díla jsou publikována v knize Libora Šteffka: Kamil Lhoták, Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby | nerámováno, volně loženo 1) 16 x 9, 5 cm, 1946 2) Sedící dívka, 25 x 16 cm, 1946 3) Chovanci ústavu II., 24, 5 x 17, 5 cm, 1947 4) Z Jedličkova ústavu III., 24, 5 x 16 cm, 1945, 5/10

Detail položky
Zvěstování - anděl
papírový reliéf,2005
v 42 ✕ š 22, 5 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | rámováno, pasparta, zaskleno

Detail položky
Dívka u ohrady
suchá jehla na papíře,1947
v 25 ✕ š 18 cm
Signatura: vpravo dole

Publikováno: Dílo je publikováno v knize Libora Šteffka: Kamil Lhoták, Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby | nerámováno, volně loženo

Detail položky
Karlův most v zimě
barevná litografie
v 35 ✕ š 39, 5 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno

Detail položky
Divadlo
litografie,1946
v 21 ✕ š 29 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno Varianta námětu, který Muzika zpracoval v malbách z roku 1943 s názvem Divadlo I a Divadlo II (přiložené fotografie z monografie) a také v obraze Divadlo z roku 1944 (zmiňuje František Šmejkal).

Detail položky
Křížení žluté
digitální tisk na kartonu,2014
v 100, 5 ✕ š 101 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: z rodinné sbírky autora | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Bez názvu
serigrafie,1984
v 73 ✕ š 51 cm
Signatura: vpravo dole

nerámováno, volně loženo, 1/16

Detail položky
Usmrcení Diomédových koní
suchá jehla na papíře,1945
v 41 ✕ š 30 cm
Signatura: vpravo dole

Publikováno: Čestmír Berka: Emil Filla, Grafické dílo, vyobrazení 158 | rámováno, pasparta, zaskleno

Detail položky
Letní noc
mezzotinta,1911
v 54 ✕ š 48 cm
Signatura: vpravo dole

nerámováno, volně loženo, místy zažloutlé skvrny

Detail položky