Vánoční aukce 2021

7. – 9. 12. 2021   |   Vydraženo za: 19 423 080 Kč

Nábřeží k ránu (Kampa)
olej na plátně,1939
v 23 ✕ š 31, 5 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: na zadní straně autorský přípis, přiložen doklad o pravosti díla Zdeněk Sklenář foundation | Publikováno: kniha Umělecké profily, Zdeněk Sklenář (František Šmejkal), nakladatelství Odeon 1984 | autorský rám poškozen

Detail položky
Au 986/1000,1929
Ø 42 mm / 34, 884 g

mírně poškozeno

Detail položky
Au 986/1000,1978

10 Dukát - váha 34, 9 g, průměr 42 mm 5 Dukát - váha 17, 45 g, průměr 34 mm 2 Dukát - váha 6, 98 g, průměr 25 mm 1 Dukát - váha 3, 49 g, průměr 19, 75 mm

Detail položky
Sedící žena
olej na kartonu,1926
v 55 ✕ š 46 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, malba mírně poškozena, obraz patřil významným sběratelům umění Hugovi a Nathalii Weisgallových v USA, hudební skladatel H. Weisgall pracoval po skončení války na americké ambasádě v Praze

Detail položky
Snímání z kříže
barevný lept na papíře
v 24 ✕ š 16 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Mimořádné dílo, které se doposud neobjevilo na trhu. Posouzeno vnučkou autora Veronikou Reynkovou (potvrdila, že má ve své sbírce originální destičku, ze které bylo vytištěno) a odborně konzultováno galerií Zdeněk Sklenář. Přiložen znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | nerámováno, volně loženo. Dílo konzultovala paní Annick Auzimour (autorka nejširší databáze Reynkova díla), která potvrdila, že je tato grafika jediný dosud známý otisk. Dílo bude zařazeno do jejího katalogu.

Detail položky
Letící
olovo, cín, zlato,1996
v 63 cm
Signatura: ve spodní části

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | pocta obětem komunistické zvůle

Detail položky
Dvojice
kombinovaná technika na papíře,1931
v 65 ✕ š 48 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa | rámováno, rám mírně poškozen, zaskleno, věnování Oldovi Vrbovci

Detail položky
Portrét dcery Jaroslavy
tužka, běloba na papíře
v 38 ✕ š 24 cm
Signatura: vpravo dole

rámováno, pasparta, zaskleno, papír mírně poškozen

Detail položky
Trávy
olej na plátně,1953
v 49 ✕ š 63, 5 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Číslo katalogu 9676, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Jarní píseň
olej na plátně,1975 - 1976
v 81 ✕ š 100 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: Číslo katalogu 4088, posouzeno synem, Ing. Tomášem Janečkem | rámováno

Detail položky
Na okraji
olej na sololitu,1978
v 102 ✕ š 85 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: přiloženo posouzení Zdenka Primuse | rámováno

Detail položky
Odaliska
olej na plátně
v 130, 5 ✕ š 66, cm
Signatura: monogramem vlevo dole

rámováno, rám a malba mírně poškozeny, v pravé dolní části záplata cca 1 cm

Detail položky