Vánoční aukce 2021 (č. 4)

7. – 9. 12. 2021   |   Vydraženo za: 19 423 080 Kč

Dvojice
kombinovaná technika na papíře,1931
v 65 ✕ š 48 cm

Portrét dcery Jaroslavy
tužka, běloba na papíře
v 38 ✕ š 24 cm

rámováno, pasparta, zaskleno, papír mírně poškozen

Mlynářova slepice
akvarel, tuš, běloba na papíře,kolem roku 1930
v 28 ✕ š 15, 5 cm

Provenience: přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Pavly Pečinkové, CSc. | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Tragedie Bangweolu
kvaš, běloba na papíře,1933 - 1934
v 35 ✕ š 27, 5 cm

Publikováno: časopis Širým světem, ročník 11, číslo 10, povídka Foran, W. R. | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno

Mírumilovné pronikání
kvaš, běloba na papíře,1932 - 1933
v 27 ✕ š 34 cm

Publikováno: časopis Širým světem, ročník 10, číslo 2 - 4, povídka Hives | rámováno, pasparta, zaskleno

Plavatka
tuš, akvarel na papíře,1964
v 9 ✕ š 11 cm

Provenience: Ze sbírky muzikanta, přítele Kamila Lhotáka | rámováno, rám mírně poškozen, pasparta, zaskleno, přiložen znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy

Z návrhu zákona o kojných
v 29, 5 ✕ š 20 cm

Ilustrace obálky knihy Klub starých mládenců
akvarel, tuš na papíře
v 22 ✕ š 15 cm
Signatura: na zadní straně autorské razítko

Provenience: z rodinné pozůstalosti autora | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem Jedná se o návrh obálky knihy Klub starých mládenců od P. G. Wodehouse, kterou vydalo nakladatelství Vyšehrad.

Záhuba Jestřába
kvaš, běloba na papíře,1927 - 1928
v 35 ✕ š 27 cm

Válečná tajemství v hlubinách moře
kvaš, běloba na papíře,1927
v 35 ✕ š 27 cm

Publikováno: časopis Širým světem, ročník 5, číslo 5 | rámováno, pasparta, zaskleno

Kohoutí zápasy
akvarel na papíře,1941
v 50 ✕ š 68 cm
Signatura: vpravo dole s přípisem Martinique

rámováno, zaskleno, papír mírně poškozen

Falstaff na trůnu
tuš na papíře,1968
v 43 ✕ š 31 cm

Provenience: ověřeno synem, ak. mal. Janem Trnkou | Publikováno: Varianta obálky knihy "Falstaffovo babí léto" (foto2) sepsané Janem Werichem na motivy Shakespearovy div. hry Jindřich IV. | rámováno, pasparta, zaskleno