Vánoční aukce 2022 (č. 10)

6. – 8. 12. 2022   |   Vydraženo za: 27 956 280 Kč

Pozor, bude možná koncert
olej na sololitu
v 122 ✕ š 95 cm

rámováno

Terč
olej na plátně,1975
v 110 ✕ š 75 cm

rámováno

Skica pro Pardubice
olovo, cín, zlato,1994
v 48, 5 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek

Štvanice - centr
olej na plátně,1979
v 100 ✕ š 150 cm

rámováno, malba mírně poškozena

Červený kombajn
olej na překližce,1959
v 57 ✕ š 90 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové, na zadní straně přípis autora | rámováno

Po velké ceně
akryl na sololitu,1998
v 60 ✕ š 55 cm

rámováno

Centroplán
tempera, olej na sololitu,1962
v 58 ✕ š 76 cm

Provenience: na zadní straně štítek ze svazu umělců | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Město v noci
olej na plátně,1963
v 72 ✕ š 96 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | nerámováno, malba mírně poškozena

Balon a zebra
kvaš, tuš na papíře,1942
v 22, 5 ✕ š 30, 5 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Anny Strnadlové | rámováno, zaskleno

Vitráž 1:3 (pro hotel Intercontinental)
olej na sololitu,1973
v 90 ✕ š 139 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora, z rodinné pozůstalosti autora | Vystavováno: Realizovaný návrh vitráže pro brasserii hotelu Intercontinental, vícedílná vitráž byla součástí salonku situovaného směrem k nábřeží. Již před celkovou rekonstrukcí hotelu byla vitráž zevnitř zakryta technickým zařízením kuchyně, současný stav neznámý. | mírně poškozeno

V nitru džungle
akryl na plátně, fixováno na překližku,2009
v 75 ✕ š 100 cm

Vystavováno: Goltzova tvrz | rámováno

Slunce nad zimní krajinou
olej na plátně,1974
v 64 ✕ š 82 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno