Vánoční aukce 2022 (č. 10)

6. – 8. 12. 2022   |   Vydraženo za: 27 956 280 Kč

Staroměstské věže
akryl na plátně,1994
v 75, 5 ✕ š 60 cm

rámováno

kombinovaná technika na papíře,1955
v 16,5 ✕ š 22 cm

Publikováno: kresba pro propagační materiály k filmu Cesta do pravěku, konzultováno s Rostislavem Walicou | nerámováno, volně loženo, papír mírně poškozen

Čas rozkvetlých kaštanů
olej na plátně,1994
v 85 ✕ š 65 cm

Provenience: na zadní straně přípis autora | rámováno

Písmo - fragment X
kombinovaná technika, koláž na plátně,1963
v 66,5 ✕ š 50 cm
Signatura: na rubu na blindrámu

Provenience: ze sbírky Zdenka Primuse | rámováno

V kavárně
olejová tempera na kartonu,1939
v 67 ✕ š 60 cm

rámováno

Malostranský máj
olej na plátně,2000
v 80 ✕ š 60 cm

Pod jižním nebem
olej na plátně,1937
v 70 ✕ š 100 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora | rámováno

Nábřeží
olej na plátně,2000
v 70 ✕ š 55 cm

Vodní nádrž v hornaté krajině
olej na sololitu
v 30 ✕ š 49, 5 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno

olej na plátně,1931
v 70 ✕ š 100 cm

rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Noční záře
vosková technika na plátně, fixováno na kartonu,1974
v 24, 5 ✕ š 21 cm

Provenience: na zadní straně štítek autora, ze sbírky rodinného přítele Václava Kimla | rámováno

Dukát 1612
Au 900/1000,1612
Ø 23 mm / 3, 48 g

Matyáš II.