Aukce únor 2024 (č. 17)

20. – 22. 2. 2024   |   Vydraženo za: 13 827 840 Kč

Mariánka
cement, barva, zlaceno,1994
v 248 cm
Signatura: neznačeno

Provenience: kladně posouzeno Nadačním fondem Kmentová Zoubek, certifikát bude dodatečně přiložen | autor vytvořil plastiku pro hotel Butterfly v Mariánských Lázních, vzhledem k velikosti je možné ji vidět pouze po předchozí telefonické domluvě (601 344 355), mírně poškozeno

Variabil
kov (železo, dural, hliník),kolem roku 1990
v 47 ✕ š 15 ✕ h 15 cm
Signatura: neznačeno

Provenience: přímý dar od autora na počátku 90. let

Na kvádru
olovo, zlato, mramor,1993
v 62, 1 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | původní stav, výška vč. mramorového plintu 65, 1 cm

Na kouli
olovo, zlato, mramor,1993
v 58, 3 cm
Signatura: nesignováno

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | původní stav, výška včetně mramorového plintu 61 cm

Mariánka
olovo, zlato, mramor,1993
v 59, 9 cm

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | původní stav, výška vč. mramorového plintu 62, 9 cm

Krajina s řekou
olej na plátně,kolem roku 1920
v 50 ✕ š 70 cm

Provenience: přiložen písemný odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové Horové | rámováno

Pytlák
olej na překližce,1948
v 50 ✕ š 40 cm

Provenience: na zadní straně štítek o pravosti díla | rámováno, rám a překližka mírně poškozeny, překližka mírně zvlněná, původní stav

Polibek
sklo,1960
v 15, 3 ✕ š 15, 5 cm
Signatura: na straně

Provenience: konzultováno a pravost ověřena znalcem skla z 20. a 21. století, panem Petrem Novákem | tavené sklo, částečně broušeno a leštěno

Večírek
olej na plátně,datováno nečitelně, 70. léta 20. století
v 46, 5 ✕ š 61 cm

Provenience: ze sbírky spisovatele Ing. Karla Vavřínka, který se zasloužil o vydání řady Almanachů českých šlechtických a rytířských rodů, přímý dar od autora | rámováno nepůvodním rámem, rám poškozen, původní stav, přiložený skicář autora je součástí položky

Pytlák se zajícem
olej na desce
v 50 ✕ š 37, 5 cm

rámováno, malba mírně poškozena

olej na plátně,1955
v 63 ✕ š 80, 5 cm

Pár ptáků mezi stromy
akryl, textil, pryskyřice na plátně,1998
v 49, 5 ✕ š 60 cm