Aukce červen 2021 (č. 1)

16. – 17. 6. 2021   |   Vydraženo za: 5 229 275 Kč

Děkujeme za vaši účast v červnové aukci a těšíme se opět v září 2021.

Krajina s řekou
olej na kartonu,1895
v 49, 5 ✕ š 66 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Mgr. Michaela Zachaře | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Detail položky
Tůň
olej na plátně,1898
v 48, 5 ✕ š 68 cm
Signatura: vpravo dole

Publikováno: ve Zlaté Praze, fotografie v detailu předmětu | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Detail položky
Vadín - lom
uhel na papíře,1921
v 43, 5 ✕ š 51 cm
Signatura: vlevo dole

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Karla Srpa a Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Detail položky
Pokora
olej na plátně,1989
v 55 ✕ š 73 cm
Signatura: vpravo dole, na zadní straně přípis autora

Provenience: Přiložen písemný znalecký posudek Prof. PhDr. Jaromíra Zeminy | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Detail položky
Po službě
olej na plátně,1912
v 110 ✕ š 120 cm
Signatura: vlevo dole

Publikováno: ve Zlaté Praze | rámováno, rám a malba mírně poškozeny, mimořádné velkoformátové galerijní dílo

Detail položky
Gea a Uranos
olovo, cín, zlato,1970
v 35 ✕ š 35 cm
Signatura: na zadní straně

Provenience: přiložen ověřovací certifikát od Nadačního fondu Kmentová Zoubek | reliéf, možnost zavěšení vodorovně i svisle

Detail položky
Postava
olej na plátně,1972
v 50, 5 ✕ š 30 cm
Signatura: vlevo dole

rámováno, vystaveno v Austinu v roce 1972

Detail položky
Kytice ve váze
olej na plátně,1935
v 55, 5 ✕ š 39 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: přiložen písemný posudek historika umění PhDr. Arno Paříka | rámováno, rám a malba mírně poškozeny, krakeláž

Detail položky
J. London, Joe mezi piráty
kvaš na papíře,1938
v 32 ✕ š 31 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: posouzeno MgA. Jakubem Slukou, kurátorem výstavy Širým světem | Publikováno: Zdeněk Burian - Širým světem, katalog k výstavě konané v Obecním domě v roce 2019 | rámováno, pasparta, zaskleno antireflexním sklem

Detail položky
Velká parádnice
olej na sololitu,1968
v 88 ✕ š 64 cm
Signatura: vpravo dole

Provenience: Přiložen znalecký posudek dcery autora, paní A. Pilařové - Belotsvetové | rámováno, rám mírně poškozen

Detail položky
Horská krajina s bystřinou
olej na papíře, papír fixován na karton,60. léta 19. století
v 26, 5 ✕ š 20 cm
Signatura: ligaturou AP vpravo dole

Provenience: Přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové | rámováno, rám a malba mírně poškozeny

Detail položky
Semínka v trávě
olej na plátně,1979
v 33 ✕ š 41 cm
Signatura: vpravo dole, na zadní straně přípis autora

rámováno

Detail položky